قوانین ساخت و مالکیت کشتی

تاریخ انتشار: 08 آبان 1400 ساعت 12:33 تاریخ آپدیت: 08 آبان 1400 ساعت 12:35
قوانین ساخت و مالکیت کشتی

ساخت و مالکیت کشتی

کشتی ها یکی از مهم ترین وسایل نقلیه می باشند که امکان سفر ما بین قاره های مختلف را فراهم می کنند. همچنین ارسال مرسوله ها توسط کشتی ها، یکی از مهم ترین راه های ارسال مرسولات پستی در سراسر جهان می باشد.

ممکن است بسیاری از افراد تا به حال از کشتی استفاده نکرده باشند و با سفر با کشتی آشنایی نداشته باشند. به همین دلیل اطلاعات زیادی راجع به کشتی ها، ساخت آن ها و مالکیتشان نداشته باشند. ممکن است شما هم جزو یکی از افرادی باشید که می خواهید اطلاعاتی راجع به ساخت کشتی و مراحل ساخت آن به دست بیاورید. در این مقاله به بررسی ساخت و مالکیت کشتی پرداخته شده است.

 

قوانین ساخت و مالکیت کشتی

 

فهرست عناوین:

  1. مراحل ساخت کشتی
  2. ساخت ساختمان کشتی
  3.  ساخت و مالکیت کشتی
  4. مراحل ساخت کشتی

ساخت کشتی نیز سختی های خاص خودش را دارد. برای ساخت کشتی عوامل زیادی وجود دارد که پیوستن تمام عوامل به هم دیگر، باعث ساخته شدن کشتی هایی می شود که دیده اید. مراحل متفاوتی برای ساختن یک کشتی وجود دارد. باید توجه داشت که کشتی ها مانند اتومبیل به تولید انبوه نمی رسند. بلکه برای هر کشتی باید سفارشی توسط مالک ثبت شده باشد.

بعد از سفارش ساختن کشتی می باشد که کارخانه های ساخت کشتی اقدام به طراحی بنا و ساختن کشتی می کنند. با این حال کار هنوز تمام نشده است. بعد از سفارش و شروع کار، بر روی کشتی آزمایش ها تست های مختلفی انجام می شود تا کاربری کشتی در بهترین حالت خود باشد. بعد از اطمینان صد درصدی از امنیت و کاربری کشتی، آن را به مالک و سفارش دهنده تحویل می دهند.

 

ساخت ساختمان کشتی

 

به صورت کلی مراحل ساخت یک کشتی در کارخانه را می توان در موارد زیر خلاصه کرد. ابتدا کارخانه ها سفارش را از سمت مشتری دریافت می کنند و نوع کشتی ای را که مشتری می خواهد، تعیین می کنند. مرحله ی بعد در ساختن کشتی، تعیین کردن ماموریت کشتی می باشد. کشتی ها کاربری های مختلفی دارند و در مناطق مختلفی استفاده می شوند. به همین دلیل تمام این موارد و کاربرد کشتی باید توسط مشتری تعیین بشود. در غیر این صورت ساخت کشتی امکان پذیر نخواهد بود. بعد از این مرحله کار ساخت شروع می شود.

ابتدا مشخصات ابتدایی کشتی آماده سازی می شوند. این مشخصات شامل جنس بدنه، اندازه ی کشتی و نقشه ی کشتی می باشد. برای ساخت هر چیزی نیاز به یک طرح اولیه از آن وجود دارد. در مرحله ی چهارم از ساختن کشتی، طرح ابتدایی آن آماده می شود. بعد از آن طرح بدنه آن طراحی شده و نقشه ی کشتی کشیده می شود. سپس باید این طرح ها و نقشه ها تا جایی که امکان دارد، نهایی بشوند.

در واقع طراحان این طرح ها و نقشه ها را در کنار هم قرار داده و یک طرح از کشتی رسم می کنند. این طرح نهایی ترین طرح می باشد و کشتی از روی این طرح ساخته می شود. همچنین نقشه ها و طرح های کشتی که رسم شده اند، نیاز به تایید دارند. آخرین مرحله در کشیدن نقشه ی ساختمان کشتی، تایید آن توسط موسسه های مرتبط می باشد.

ساخت ساختمان کشتی

بعد از رسم طرح کشتی، نوبت به انتخاب تجهیزات مناسب برای ساختن کشتی می رسد. همان طور که گفته شد، کشتی دارای کاربری های مختلفی می باشد و به همین دلیل از وسایل مختلفی در ساختن کشتی ها استفاده می شود. بعد از بررسی کردن تجهیزاتی که برای ساختن کشتی نیاز است، آن ها را از کارخانجات مورد نظر سفارش می دهند. تجهیزات و مواد خامی که برای ساخت کشتی استفاده می شود، سفارش داده شده و به مرحله ی ساختن کشتی اضافه می شوند.

این مواد خام شامل موادی مانند ورقه هایی است که در ساختمان کشتی استفاده میشود. فلزات مختلفی که در ساخت کشتی استفاده می شوند، در این ورقه ها استفاده شده است. بعد از دریافت ورقه ها و مواد خام مورد نیاز برای ساخت کشتی، این ورقه های به یک دیگر پرس داده می شوند.

مسطح شده و برای ساخت کشتی آماده می شوند. بعد از آن ورقه ها شن پاشی شده و از رسوبات مختلفی که دارند، پاک سازی می شوند. سپس نوبت به رنگ کردن ابتدایی ورقه ها می رسد. این کار باعث می شود تا ورقه ها زنگ نزنند و قابل استفاده بمانند. بعد از آماده سازی ورقه ها، آن ها را انبار می کنند تا در زمان مناسب و بعد از آماده سازی های بعدی، از آن ها در ساختن کشتی استفاده بشود.

آماده سازی های بعدی شامل برش این ورقه ها می باشد. نمی توان تمام مواد را همان گونه که هستند استفاده کرد. بلکه ابتدا این مواد خام پالایش داده شده و آماده ی استفاده می شوند. ورقه ها طبق نقشه ی کشتی بریده شده و نگه داری می شوند. سپس با جوش دادن آن ها به یک دیگر، صفحه هایی منطبق بر نقشه کشتی ساخته می شود. ساختمان کشتی به صورت جدا از یک دیگر و در مراحل مختلفی ساخته می شود. این صفحه ها نیز به یک دیگر جوش داده شده و بخش های مختلف کشتی را شامل می شوند.

بعد از برش و جوشکاری صفحات، آن ها را به یک دیگر وصل کرده و به اصطلاح مونتاژ می کنند. با این کار ورقه های کوچکتر، بخش های بزرگتر را می سازند. در نهایت قسمت های ساخته شده پاکسازی می شوند و سپس دوباره آن ها را رنگ می کنند. در کشتی های بزرگ، ساختن یکباره ی کشتی کاری سخت می باشد. به همین دلیل بخش های مختلف کشتی ها به صورت جداگانه ساخته شده و در نهایت به هم وصل می شوند.

 

قوانین ساخت و مالکیت کشتی

 

آخرین مرحله، مرحله ی به آب انداختن کشتی می باشد. در این مرحله نیز ماشین آلات و ابزار هایی که بر روی کشتی لازم است را، نصب کرده و کشتی را به آب می اندازند. کشتی به دریا رفته و بر روی آب دستگاه ها و بخش های مختلف کشتی تست می شود. هر مشکلی که وجود داشته باشد رفع شده و آماده ی مراحل اداری مالکیت می شود.

ساخت و مالکیت کشتی

بعد از ساخته شدن کشتی، باید آن را به مشتری تحویل داد. این مرحله از ساخت کشتی، کار های اداری می باشد. بعد از اتمام ساخته شدن کشتی و انجام آزمایش های لازم بر روی آن، کشتی باید به مشتری تحویل داده شده و سند آن به نام سفارش دهنده زده بشود. در نهایت بعد از پرداخت هزینه توسط مشتری، سند به نام او زده شده و کشتی به او تحویل داده می شود. بعد از این مرحله، ساخت و مالکیت کشتی به اتمام رسیده است.

جمع بندی

ساخت و مالکیت کشتی کاری زمان بر می باشد و دارای مراحل زیادی است. مراحل ساخت کشتی بسیار گسترده می باشد و باید به درستی انجام بشوند. زیرا هر خطای کوچک منجر به نتیجه ای سهمگین در دریا می شود. در این مقاله به بررسی ساخت و مالکیت کشتی و مراحل مختلف ساخت آن پرداخته شد.


ثبت نظر