favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری
جستجوی پیشرفته
در حال بارگذاری آگهی‌های بیشتر

حمل‌و‌نقل کالاهای متعدد در سایه استفاده از انواع بارج

حمل و نقل دریایی یکی از مهم ترین راه های کسب درآمد کشورهای مختلف است. بسیاری از کالاهای وارداتی از طریق حمل و نقل دریایی به کشورهای دیگر صادر می شود از این رو کشتی ها نقش مهمی در صنعت حمل و نقل دریایی کشورها دارند.

جالب است بدانید برای جا به جایی بارهای مختلف از یک کشتی یکسان استفاده نمی شود و کشتی های مختلف نقش های متفاوتی دارند.

یکی از کشتی های بسیار مهم برای جا به جایی انواع بارها بارج است.

بارج ها نوعی شناور دریایی هستند که سطح آن ها کاملا صاف است. این نوع شناورها اغلب به شکل مکعب و مستطیل هستند.

در صنعت حمل و نقل دریایی زمانی از یک بارج استفاده می شود که کالاها وزن بسیار زیادی داشته باشند. در این شرایط با قرار دادن کالای سنگین در داخل سطح صاف بارج به راحتی آن ها را حمل می کنند.

عده ی زیادی ار افراد برای تهیه بارج هزینه کافی ندارند به همین دلیل به اجاره بارج فکر می کنند. این مقاله برای این دسته از افراد است.

چارتینگ بارج و یدک کش دریایی کار ساده ای نیست زیرا هر اشتباهی که برای اجاره این دو وسیله مهم رخ دهد بعدها مشکلات زیادی را برای دریانوردان ایجاد می کند. به همین دلیل هم ما در این مقاله قرار است مهم ترین نکات اجاره بارج و یدک کش را برای شما خوانندگان عزیز بنویسیم.

آیا اجاره بارج در ایران ممکن است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. بارج ها یکی از مهم ترین شناورهای دریایی سنتی ایران هستند که دریانوردان از آن استفاده زیادی می کنند.

در شرایط فعلی و با افزایش تورم و هزینه های مختلف ایران، خرید بارج برای بسیاری از دریانوردان مقدور نیست. به همین دلیل بهترین راه برای ان ها اجاره شناورهای مورد نیازشان است.

درحال حاضر بسیاری از شرکت ها و اشخاص حقیقی بارج و دیگر شناورهای دریایی مورد نیاز دریانوردان را به ان ها اجاره می دهند. چارتینگ بارج در ایران کار بسیار راحتی است تنها لازم است دریانوردان در روند اجاره این شناور به چند نکته مهم توجه کنند.

برای اجاره بارج باید به چه نکاتی توجه کرد؟

سلامت فیزیکی بارج

از بارج ها برای حمل کالاهای بسیار سنگین استفاده می شود به همین دلیل سلامت فیزیکی آن ها مسئله بسیاری مهمی است. اگر بارج مشکل یا ایراد فنی داشته باشد شرایط دریانوردان را به راحتی به خطر میندازد.

از این رو دریانوردان در زمان اجاره بارج به سلامت کامل آن باید توجه ویژه باشند تا بعدها دچار مشکلات فراوان نشوند.

نوع کالا

از بارج ها تنها برای حمل یک سری از کالاهای خاص استفاده می شود به همین دلیل دریانوردان در زمان اجاره بارج باید به نوع کالا و کاربری بارج توجه کند.

انتخاب بارج برای حمل کالاهای نامناسب هزینه اضافی برای دریانوردان به همراه دارد.

ظرفیت بارج

بارج ها ظرفیت گوناگونی دارند. هر بارج با هر ظرفیتی برای حمل یک سری از کالاها با وزن مشخص کاربرد دارد. دریانوردان باید با توجه به وزن و ظرفیت بار خود برای اجاره یک بارج اقدام کنند. انتخاب بارج اشتباه از نظر ظرفیت مشکلات زیادی را برای ان ها ایجاد می کند.

انتخاب شرکت یا شخص مورد اعتماد

در صنعت دریانوردی کلاهبرداران زیادی هستند که تنها قصد سوءاستفاده از دریانوردان ناآگاه را دارند. همه دریانوردان برای اجاره بارج یا هرنوع شناور دیگری در ابتدا باید به دنبال بهترین و مطمئن ترین شخص یا شرکت باشند تا بتوانند بار خود را از آن ها اجاره کنند.

یکی از بهترین راه ها برای یافتن شرکت یا شخص معتبر سایت کشتی داران است. در این سایت بسیاری از افراد معتبر آگهی های اجاره بارج خود را ثبت می کنند به این صورت کار دریانوردان نیز بسیار راحت می شود.

انواع بارج

 دسته‌بندی بارج‌ها به صورت زیر است:

باراژ بارج: بارج باراك به قایق خانه نیز معروف است. قایق های خانگی در مناطقی مانند کامبوج ، هند شمالی (کشمیر) ، لائوس ، استرالیا و کانادا بسیار رایج هستند. همانطور که از نام آن پیداست ، این نوع بارها عمدتا برای اهداف مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند و در حالی که به عنوان اشیای ثابت در رودخانه ها و دریاچه ها شناور هستند بسیار چشم نواز به نظر می رسند.

خشک بار فله ای: از این نوع بارج همانطور که از اسمش پیداست برای حمل بار خشک استفاده می شود. وقتی جنبه حمل و نقل خشک در نظر گرفته شود ، شامل دانه های غذایی ، شن و ماسه ، مواد معدنی مانند فولاد و زغال سنگ و سایر کالاهای خشک است که می تواند از طریق سیستم بارها منتقل شود.

 

بارج  هایی که بار مایع حمل می کنند: این نوع بارها کاملاً در مقابل بارهای خشک و سنگین قرار دارند. این بارها در حمل مواد پتروشیمی و کودهایی که عمدتا در حالت مایع و سایر مواد شیمیایی مایع صنعتی مهم مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار مفید است.

 

Carges-float Barges: این نوع کشتی دریایی عمدتا در اوایل قرن 20 میلادی برای حمل کشتی های ریلی مورد استفاده قرار می‌گرفت. به زبان ساده ، می توان گفت که این چرخ دستی های ریلی متصل به کشتی ها مانند مجموعه های راه آهن قابل حمل بودند که از یک مکان به مکان دیگر منتقل شده بودند. در زمان های امروز ، کشتی های شناور اتومبیل هنوز هم در برخی از مناطق ایالات متحده آمریکا کار می کنند.

 

Split Hopper Barge : از این بارج منحصر به فرد برای حمل مواد لایروبی استفاده می شود زیرا آنها با ابزار مناسب تخلیه مجهز هستند. قایق تقسیم قیف به طور گسترده ای در اهداف ساخت دریایی استفاده می شود زیرا می‌تواند مواد (خاک ، شن و ماسه ، مواد لایروبی و غیره) را در محل تخلیه کند. کشتی می تواند از نوع خودران باشد و مجهز به موتور هیدرولیک و واحد سیلندر باشد تا بدنه را شکافته کند. بدنه هیدرولیکی جدا شده برای حمل و بارگیری و تخلیه مواد ساختمانی دارد.

 

Royal Barges:  این کشتی ها گاه به گاه هستند و بستری را برای بزرگداشت عملکردهای سلطنتی در اختیار شما قرار می دهند. این‌ نوع بارج‌ها هنوز در کشورهایی مانند پادشاهی متحده ، که هنوز سلطنت رایج  و عملیاتی هستند.

فروش بارج

با استفاده از بارج چه کالاهایی حمل می شود؟

با استفاده از بارج ها انواع کانتینر، پالت ها، گونی و کارتن را حمل می کنند.

بارج ها بهترین انتخاب برای حمل خرده بارها هستند. حمل این دسته از بارها با بارج دو مزیت بسیار بزرگ دارد. اول اینکه هزینه دریانوردان به میزان زیادی کاهش می یابد از طرفی کالاها با سرعت بهتری به مقصد می رسند.

ابعاد و ظرفیت بارج

شناورها یا لنج‌های ته تخت به طور معمول در اندازه های مختلف در دسترس هستند و می توانند طبق نیاز حمل و نقل مورد استفاده قرار گیرند. این لنج‌ها بر اساس طول کلی آنها در فوت تعیین می شوند ، به عنوان مثال بارج 180 فوت ، کشتی 230 فوت و غیره است.

باربری‌های مختلف ظرفیت حمل بار متفاوتی دارند که در طول کلی آنها و با توجه به نوع کالای مورد حمل متفاوت است.

BARGE با اندازه 180 پا:

این بارج کمترین ترجیح را دارد زیرا می‌تواند  تقریبا 2 هزار تن بار حمل کند. مشخصات آن به شرح زیر است: طول کلی بوفه 180 فوت (52.67 متر) ، عرض 50 فوت (15.24 متر) و عرض درب رمپ 5.00 متر است. دارای وزن مرده 1500 تن با مقاومت عرشه 5 تن / متر مربع است.

BARGE با اندازه 230 پا:

این کشتی‌ها معمولاً بارهای کوچک و متوسط ​​نامیده می شوند و می توانند حداکثر 4 هزار تن بار حمل کنند. مشخصات آن به شرح زیر است: طول کلی بوفه 230 فوت (70 متر) ، بار عرشه 8.0 تن / متر مربع (بار توزیع یکنواخت) و تخته کناری جلو 2.44 متر 8 فوت است.

BARGE با اندازه 270 پا:

با توجه به اندازه آنها ، از کشتی‌های 270 فوت معمولاً به عنوان بارهای متوسط ​​یاد می شود. این‌ها می توانند 6 هزارتن محموله را در یک بار حمل کنند. طول این کشتی ها دارای طول کلی 82.3 متر یا 270 فوت و به ترتیب عرض و عمق 72 فوت و 18 فوت هستند. عرشه آنها می تواند بار 7 تن در مترمربع را تحمل کند. بارج 270 فوتی دارای تناژ ناخالص در براکت های اسمیت حدود 2387 است.

 

BARGE با اندازه 300 پا:

این بارج بسیار پرکاربرد است. دلیل استفاده گسترده از آن این است که می‌تواند حجم زیادی ، حتی 8 هزار تن محموله را در یک بار حمل کند و دارای بیشترین ظرفیت تحمل بار در میان بارها است. مشخصات کلی کشتی 300ft به شرح زیر است: طول کلی 91.440 متر (300 فوت). عرض قالب 27.432 متر (90 فوت) ؛ عمق قالب 6.096 متر (20 فوت) ؛ وزن مرده 9700 تن  که دارای عرشه 2508 متر مربع بار عرشه 25 تن در متر مربع است.

تفاوت بارج و لنج چیست؟

بارج و لنج هردو شناورهای حمل بار هستند اما تفاوت هایی اساسی با یکدیگر دارند.

برای مثال ظرفیت بارج ها بیشتر از لنج ها است از طرفی برای ساختن بارج ها باید از گواهی نامه های بین المللی استفاده کرد اما لنج اینطور نیست.

لنج از جنس چوب هایی مخصوص ساخته می شود اما جنس بارج از فلز است.

بارج ها نمی توانند مسیرهای بسیار طولانی را برای حمل بار سفر کنند. ولی از لنج ها برای سفرهای بین الملی هم استفاده می شود. بارج ها با نیروی یدک کش حرکت می کنند اما لنج ها موتور دارند.

ایا بارج با دوبه تفاوت دارد؟

دوبه و بارج دو شناور بسیار مشابه هستند که اکثر افراد هیچ تفاوتی بین آن ها نمی بینند. این در حالی است که این دو شناور در بعضی مسائل با یکدیگر متفاوت اند.

در ادامه تفاوت های مهم دوبه و بارج را برای شما خوانندگان عزیز ذکر می کنیم.

  • هزینه های حمل و نقل کالاها با دوبه برای دریانوردان مقرون به صرفه تر است.
  • یک تفاوت بسیار مهم بارج و دوبه در این است که دوبه موتور دارد اما بارج موتور ندارد و با قدرت یک کش ها حرکت می کند.
  • تفاوت دیگر بارج ها و دوبه ها در این است که کامیون ها و جرثقیل ها در هنگام بارگیری می توانند به داخل بارج بروند اما نمی توانند به داخل دوبه ها حرکت کنند.
  • دوبه ها انبار و اتاق مخصوص دارند اما بارج ها ندارند.
  • از انجایی که دوبه ها با قدرت موتور تعبیه شده در داخلشان حرکت می کنند سرعت آن ها بیشتر است و بارها با استفاده از دوبه ها با زودتر به مقصد می رسند.
  • عرض دوبه ها نسبت به بارج ها کمتر است.

البته توجه داشته باشید این دو شناور از نظر بسیاری از مسائل دیگر مثل نوع بار و کاربری با یکدیگر مشابه هستند.

بهترین راه اجاره بارج چیست؟

کشتی داران کار همه دریانوردان را راحت کرده است. همه دریانوردان می توانند با سرعت و طی کردن مراحلی ساده در سایت کشتی داران با بهترین و معتبرترین اشخاص و شرکت های اجاره بارج تماس برقرار کرده و بهترین شناور را برای خود اجاره کنند.

کشتی داران بهترین منبع برای دسترسی به انواع نیازمندی های دریایی است

خرید و فروش بارج:

برای خرید یا فروش انواع بارج معیارهای مختلفی درنظر گرفته می‌شود اما اینکه بک بارج را از کجا بخریم می‌توان به 2 صورت آنلاین و یا سنتی عمل کرد اما نبابد از ذکر این نکته مهم غافل شد که کاربرد بارج برای خریدار بسیار مهم است. از طرف دیگر فروشنده بارج هم باید نسبت به قیمت‌گذاری بارج اطلاع کامل داشته باشد تا با یک بازارسنجی درست بتواند بارج خود را با قیمت مناسب بفروشد.

استارتاپ‌ها و مرجع تخصصی دریایی در فضای مجازی همچون کشتی‌داران می‌تواند کمک شایانی به خریداران و فروشندگان انواع بارج در سراسر کشورمان و حتی کشورهای همسایه کند.

خرید بارج

قیمت بارج:

برای قیمت‌گذاری روی بارج‌ها طول،عرض و ارتفاع توام با میزان ظرفیت بارج درنظر گرفته می‌شود به طوری که معیار قیمت‌گذاری بارج ر ا تعیین می‌کنند.

البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شوبم که قیمت‌گذاری بارج در کشورهای مختلف متفاوت است که بنا به نیاز در این کشورها بارج‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند.

سایت کشتی‌داران برای حذف کمیسیون‌های نامتعارف در حوزه خرید و فروش در صنعت دریایی ایجاد شده است که به همین دلیل برای قیمت‌گذاری روی انواع بارج، فعالان حوزه دریایی می‌توانند آگهی‌های مرتبط با هر نوع بارج را در ‌سایت کشتی‌داران مشاهده کنند.

کاربرد بارج:

 در حقیقت بارج نوعی کشتی حمل بار است که برای حمل مسافر یا کالا از طریق رودخانه ها یا کانال ها طراحی شده است. به طور معمول ، این کشتی‌های حمل و نقل قایق هایی با کف صاف و طولانی هستند که مکانیزم خود رانش ندارند. یک باربری باید توسط یدک کش یا قایق طناب کشیده شود.

امروزه حمل بار سنگین دشوار شده است  و همین امر باربری را برای حمل بارهای سنگین یا کالاهای حجیم بسیار مناسب می‌کند.