favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

موتور قایق بنزینی

جستجوی پیشرفته
در حال بارگذاری آگهی‌های بیشتر

موتور قایق بنزینی چه مشخصات و کاربردی دارد؟

موتور قایق بنزینی یک پیشرانه برای قایق‌هاست که از یک واحد خودکار تشکیل شده است که شامل موتور ، گیربکس و پروانه یا جت درایو است.

موتور قایق بنزینی علاوه بر تأمین نیروی محرکه ، کنترل فرمان را برای یک قایق  فراهم می‌کند زیرا این موتورها به گونه ای طراحی شده اند که روی پایه های خود می‌چرخند و جهت رانش را کنترل می کنند.

موتورهای قایق بنزینی را می توان به راحتی برای ذخیره سازی یا تعمیرات جدا کرد.

موارد استفاده از موتور قایق بنزینی:

موتور قایق‌ بنزینی بزرگ

 موتور قایق‌های قهوه‌ای بزرگ تا حداکثر تا 100 اسب بخار قدرت دارند.

 برای این مدل ها از  موتورهای2 ، 3 و 4 سیلندر استفاده می شود که از 15 تا 135 اسب بخار قدرت مناسب برای بدنه های تا 17 فوت (5.2 متر) طول برخوردار است.

موتور قایق بنزینی قابل حمل

موتورهای کوچک قایق بنزینی ، تا 15 اسب بخار یا بیشتر به راحتی قابل حمل هستند. آنها از طریق گیره روی قایق چسبانده می‌شوند و به راحتی از قایق به قایق منتقل می شوند.

این موتورها به طور معمول از سیستم استارت دستی استفاده می کنند ، کنترل های گاز و تعویض دنده را روی بدنه موتور نصب می کنند و یک پنجه برای فرمان دارند.

وزن كوچكتر موتور این قایق‌ها كمتر از 12 كیلوگرم (26 پوند) است ، دارای مخزن سوخت انتگرال هستند و قدرت كافی را برای جابجایی كشتی كوچك در حدود 8 گره (15 كیلومتر در ساعت ؛ 9.2 مایل در ساعت) را دارند.

 این موتورها برای تأمین نیروی کار صنایع کوچک مانند قایق های جون ، لنجها ، کانوها و برای نیروی کمکی  برای قایق های بادبانی استفاده می‌شود.

موتور قایق بنزینی یاماها

دوران توسعه‌یافتگی موتور قایق بنزینی

موتورهای قایق بنزینی اخیراً توسعه یافته‌اند مانند یک موتور بنزینی معمولی دارای یک موتور الکتریکی جریان متناوب (AC) یا (DC هستند که با این تنظیم یک موتور می تواند 10 کیلووات خروجی یا بیشتر تولید کند و قادر است یک موتور بنزینی 15 اسب بخار یا بیشتر را جایگزین کند.

مزیت موتور القایی یا ناهمزمان انتقال قدرت به روتور با استفاده از القای الکترومغناطیسی است. از آنجایی که این موتورها از آهن ربا دائمی استفاده نمی‌کنند ، به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و در دور پایین تر گشتاور بیشتری ایجاد می کنند.

اولین موتور قایق شناخته شده یک واحد الکتریکی کوچک 5 کیلویی (11 پوندی) بود که در حدود سال 1870 توسط Gustave Trouvé طراحی شد و در ماه مه 1880 ثبت اختراع شد. در سال 1896 حدود 25 قایق بنزینی مجهز به بنزین توسط شرکت آمریکن موتورز تولید شد.

 موتور قایق واترمن اولین قایق موتوری با بنزین است که در تعداد قابل توجهی برای فروش ارائه شد.

موفق‌ترین موتور قایق اولیه  توسط مخترع نروژی-آمریکایی Ole Evinrude در سال 1909 ایجاد شد. بین سالهای 1909 و 1912 ، اوینرود هزاران قایق خود را ساخت و واحدهای 3 اسب بخار در سراسر جهان فروخته شدند. شرکت Evinrude Outboard  به صاحبان دیگر واگذار شد و او پس از تاسیس شرکت ELTO برای تولید یک موتور دو سیلندر به موفقیت دست یافت. ELTO مخفف Evinrude Light Twin Outboard بود.

موتور قایق بنزینی هوندا

موتورهای ترولینگ، موتورهای قایق بادی برقی و بنزینی همه می توانند در قایق های بادی ما استفاده شوند. این راهنما به شما کمک می کند تا بسته به برنامه و نیاز خود تعیین کنید که به کدام یک نیاز دارید.
1. موتورهای ترولینگ
موتورهای ترولینگ گزینه ای بدون دردسر هستند که نیازی به تنظیم، روغن کاری یا گاز ندارند. برای استفاده از این موتور به یک باتری سیکل عمیق و یک شارژر قطره ای نیاز دارید. باتری های سرب اسیدی بسته به کیفیت و درجه آمپر ساعت قیمت های مختلفی دارند. این موتورها برای اطمینان از دوام آن ها برای سال ها نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. به طور کلی این موتورها مقرون به صرفه ترین گزینه برای موتور کردن یک کشتی هستند. همه موتورهای ترولینگ ما با آب شیرین و آب شور سازگار هستند. موتورهای ترولینگ ما در شفت های 24 تا 55 اینچی عرضه می شوند تا نیازهای بسیاری از قایق ها را برآورده کنند.
موتورهای ترولینگ در رانش اندازه گیری می شوند و نباید با اسب بخار مقایسه شوند. هر چه نیروی رانش بیشتری داشته باشید، وزن بیشتری می توانید فشار دهید. همه موتورهای ترولینگ با دور مشابهی کار می کنند و تقریباً 3-4.5 مایل در ساعت تولید می کنند. موتورهای ترولینگ یک گزینه عالی برای ماهیگیری هستند زیرا بسیار بی صدا هستند.
2. موتور قایق بادی برقی
موتورهای قایق الکتریکی از فناوری درایو مستقیم بدون جاروبک استفاده می کنند که بسیار کارآمد بوده، بی صدا و نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. موتورهای قایق الکتریکی در مقایسه با موتورهای ترولینگ قدرت بسیار بیشتری دارند و سرعت بیشتری تولید می کنند. این موتورها بسته به مدل و شرایط می توانند به سرعت 5.8 تا 15 مایل در ساعت برسند. موتورهای قایق برقی جایگزینی سازگار با محیط زیست بجای موتورهای بنزینی هستند. باتری های لیتیومی که موتور را تغذیه می کنند می توانند صدها بار شارژ شوند. مزیت دیگر این است که برق کمتر از گاز است. آن ها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند، به این معنی که نیازی به اضافه کردن روغن یا تعویض منظم قطعات داخل موتور ندارید. مانند موتورهای ترولینگ، آن ها باید پس از هر بار استفاده با آب شیرین شسته شوند و در محل خشک نگهداری شوند.
3. موتور قایق بادی بنزینی
مزیت موتور قایق گازی این است که می تواند در مدت زمان کوتاه تری سریعتر و دورتر حرکت کند. توصیه می کنیم از یک موتور 2.5-20 اسب بخاری با قایق های بادی استفاده کنید. این موتورها بسته به اسب بخار، نوع قایق، وزن، شرایط آب و باد می توانند از 9 تا 25 مایل در ساعت سرعت بگیرند. موتورها می توانند با باد، ریزش و جریان مهم تری مقابله کنند. این موتورها می توانند با گاز بیشتر حرکت کنند و در مقایسه با موتورهای ترولینگ و موتورهای الکتریکی به سوخت کمتری نیاز دارند. اکثر موتورهاب مورد استفاده در قایق ها دارای سیم کشش دستی برای راه اندازی موتور هستند.

کمپانی‌های سازنده موتور قایق بنزینی

شرکت هوندا موتور اولین پیشرانه چهار زمانه خود را معرفی کرد اما در سال 1984 ، یاماها اولین موتور قدرتمند چهار زمانه خود را معرفی کرد. این موتورها فقط در محدوده اسب بخار و کوچکتر موجود بودند.

در سال 1990 هوندا مدل های چهار زمانه 35 اسب بخار و 45 اسب بخار را به بازار عرضه کرد. آنها همچنان در توسعه موتورهای چهار زمانه در طول دهه 1990  نقش داشتند زیرا مقررات مربوط به آلایندگی اگزوز ایالات متحده و اروپا مانند CARB (هیئت منابع هوایی کالیفرنیا) منجر به تکثیر قایق‌های چهار زمانه شد.

در ابتدا سازندگان آمریکای شمالی مانند مرکوری و OMC از فناوری موتور تولیدکنندگان ژاپنی مانند یاماها و سوزوکی استفاده کردند تا اینکه توانستند موتور چهار زمانه خود را بسازند. از مزایای ذاتی موتورهای چهار زمانه می توان به موارد زیر اشاره کرد: آلودگی کمتر (به ویژه روغن در آب) ، کاهش صدا ، افزایش مصرف سوخت و افزایش گشتاور دور در دقیقه.

هوندا مارین گروپ ، مرکوری مارین ، مرکوری ریسینگ ، نیسان مارین ، سوزوکی مارین ، تواتسو قایقران ، یاماها مارین و چین اوشن-هایفونگ دریایی، همگی موتورهای چهار زمانه جدیدی تولید کرده اند که بعضی از آنها کاربراتور هستند.

موتورهای جدید قایق بنزینی از فناوری پیشرفته ای نظیر سوپاپ های متعدد در هر سیلندر ، زمان متغیر میل بادامک (VTEC هوندا) ، گشتاور کم پایان تقویت شده (BLAST هوندا) ، سیستم‌های خنک کننده 3 طرفه و تزریق سوخت با حلقه بسته بهره مند می شوند. چهار زمانه مرکوری و رادو از لحاظ سوپرشارژ بودن بی نظیر است.

تفاوت موتور قایق بنزینی دو زمانه با چهار زمانه

صرفه جویی در مصرف سوخت در دو قایق تزریقی مستقیم و چهار زمانه از 10 درصد به 80 درصد نسبت به دو زمانه معمولی بهبود پبدا کرد. البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که  بسته به دور در دقیقه و بار در سرعت کروز ، حدود 30 درصد پیشرفت مسافت پیموده شده در موتورهای چهار زمانه بیشتر از دو زمانه بود.

شکاف بین مصرف سوخت دو زمانه و چهار زمانه در حال شروع به کاهش است. تولیدکنندگان موتور قایق دو زمانه اخیراً فناوری های جدیدی را ارائه داده‌اند که به بهبود اقتصاد سوخت دو زمانه کمک می کند.

ارتفاع نصب موتور قایق بنزینی

ارتفاع موتور قایق بنزینی روی ترانس عامل مهم در دستیابی به عملکرد مطلوب است. موتور باید بدون تهویه  با از دست دادن فشار آب تا حد ممکن بلند باشد که این کار اثر کشیدن هیدرودینامیکی را در حین انجام به حداقل می رساند و سرعت بیشتری را فراهم می کند.

تهویه موتور قایق بنزینی

تهویه پدیده ای است که هنگامی رخ می دهد که هوای سطح یا گاز خروجی (در مورد موتورهای مجهز به اگزوز از طریق توپی) به داخل پره‌های پروانه در حال چرخش کشیده شود. با فشار دادن ملخ بیشتر به جای آب به هوا ، بار موتور تا حد زیادی کاهش می یابد و باعث می شود موتور به دور خود بچرخد و پروانه آنقدر سریع بچرخد که منجر به ایجاد حفره شود.

دلایل اصلی تهویه عبارتند از: موتور بسیار زیاد سوار شده ، بیش از حد موتور اصلاح شده ، صدمه به صفحه ضد تزریق ، صدمه به پروانه ، جسم خارجی که در حلقه پخش کننده قرار دارد.

خرید و فروش موتور قایق بنزینی

برای خرید یا فروش انواع موتور قایق بنزینی می‌توان به صورت سنتی عمل کرد و با مراجعه به فروشگاه‌های دریایی در شمال و جنوب کشور اقدام به خرید انواع موتور قایق بنزینی کرد.

با پیدایش سایت‌های تخصصی دریایی همچون کشتی‌داران فعالان صنعت دریایی می‌توانند با مراجعه به این مراجع تخصصی به نوعی در خرید یا فروش انواع موتور قایق بنزینی سهیم باشند.

موتور قایق بنزینی

قیمت موتور قایق بنزینی

برای قیمت‌گذاری روی انواع موتور قایق  بنزینی می‌توان به میزان ساعت کارکرد موتور،برند موتور و سال ساخت توام با سالم بودن به لحاظ بدنه موتور اشاره کرد.

سایت کشتی‌داران که به عنوان یک مرجع تخصصی دریایی در فضای مجازی است می‌تواند به فعالان حوزه دریایی برای قیمت‌گذاری روی انواع موتور قایق بنزینی کمک ویژه‌ای کند.

برای خرید یا فروش موتور قایق، هنگامی که قایق بادی یا موتور قایق موردنظر را با قیمت مناسب در سایت رسمی کشتی داران انتخاب کردید، خرید خود را تنها با چند کلیک آسان تضمین کنید. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان و تخصصی مشاوران این سایت استفاده نمایید تا از خرید خود اطمینان حاصل کنید.

همچنین ببینید: انواع لنگر دریایی  |   ساخت قایق و کشتی

انتهای‌پیام/