favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری
جستجوی پیشرفته

کروبوت، شناور پرکاربرد آلومینیومی

قایق‌های خدمه برای صنعت حمل و نقل بسیار مهم هستند زیرا ارتباط بین تاسیسات پایه در خشکی و دریایی مانند دکل های حفاری یا لنگرگاه های مشخص شده را که همزمان به صدها کشتی خدمت می کنند ، فراهم می کنند.

شناورهای بدنه آلومينيمی به واسطه ويژگی های خاص خود نظير وزن سبک, افزايش سرعت, خوردگی کمتر و هزينه نگهداری پايين, جايگاه ويژه ای در حمل و نقل دريايی بدست آورده اند. در اين ميان شناورهای Crew Boat علاوه بر داشتن ويژگی های گفته شده, قابليت حمل مسافر, بار و تجهيزات را نيز دارا هستند.

اولین کروبوت در ایران

با توجه به نياز روز افزون ميهن عزيزمان, ايران اسلامی, به استفاده از اين نوع شناورها در صنعت دريانوردی, ساخت اولين فروند از شناور Crew Boat با عنوان پارميدا 6  به سفارش یک شرکت تجاری جهت سرویس دهی به سکوهای نفتی در دستور کار مؤسسه دریایی شهيد محلاتی قرار گرفت.
 طراحی اين شناور با اندازه 34 متر طول؛ 7.8 متر عرض و 3.4 متر ارتفاع صورت پذيرفت و جنس بدنه از آلومينيم دريايی ساخته شده است. حداکثر سرعت در اين شناور 25 مايل دريايی بوده و گنجايش 73 نفر مسافر و 8 نفر خدمه را داراست که اين ويژگی ها پارميدای 6 را در رديف شناورهای High Speed Craft(HSC) قرار می‌دهد.
 

ظرفيت مخازن آب شيرين: 2000 ليتر؛ ظرفيت مخازن سوخت: 53000 ليتر؛ تعداد ژنراتور: 2 دستگاه با توان 85 کيلووات برای هر دستگاه؛ تعداد موتورها: 3 دستگاه هرکدام با توان 1080 کيلووات؛ شافت و پروانه هر کدام 3 عدد؛ Bow Thruster يک دستگاه در قسمت سينه شناور؛ سيستم ايرکانديشن از نوع چيلر آبی؛ سيستم اطفاء حريق شامل 2 سيستم(اطفاء حريق به روش آب و فوم)؛ جرثقيل 2 دستگاه با توان 1.8 تن است.

قایق های خدمه با کابین مسافری طراحی شده‌اند که می توانند بین 20 تا 30 مسافر را در خود جای دهند ، پل ناوبری بلافاصله به جلو از این کابین چیده شده است.

معمولاً یک عرشه بزرگ باز وجود دارد که توانایی حمل مقداری بار (2-3 تن) را دارد. آنها کاردستی سریع با خدمه 4 تا 5 نفر ، از جمله استاد هستند. برخی از بنادر به این قایق های خدمه اجازه می دهند 24 ساعت شبانه روز کار کنند ، در حالی که برخی دیگر فقط در ساعات روشن روز اجازه کار می دهند. دامنه معمول این صنعت 40-50 مایل از دفتر مرکزی آنها واقع در ساحل است.

شناور کروبوت

خرید و فروش کروبوت

برای خرید با فروش انواع کروبوت می توان با مراجعه به بنادر شمالی و جنوبی کشور می توان به صورت سنتی عمل کرد اما با ظهور استارتاپ‌ها و مراجع تخصصی در صنعت دریایی در فضای مجازی همچون سایت کشتی‌داران بسیاری از خریداران و فروشندگان انواع کروبوت می‌توانند به این مراجع تخصصی مراجعه کنند.

شناور کروبوت دریایی

قیمت کروبوت

برای قیمت‌گذاری روی انواع کروبوت می‌توان با مراجعه به کانال‌های واتساپی و تلگرامی توام با سایت‌های تخصصی دریایی همچون سایت کشتی‌داران اقدام کرد.

اما بسیاری از خریداران و فروشندگان اقدام به خرید و فروش به صورت سنتی می‌کنند که ضرورت دارد این افراد برای انجام امور خرید و فروش انواع کرویوت به فضای آنلاین وارد شوند.

سایت کشتی‌داران به عنوان بک مرجع تخصصی دریایی در فضای مجازی برای دادن مشاوره قیمت انواع کروبوت به خریداران و فروشندگان آماده ارائه خدمات در فضای مجازی است.