favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری
جستجوی پیشرفته

اجاره و خرید جت اسکی

یکی از وسایلی که در مسافرت دریایی می تواند لذت سفر را چندین برابر کند جت اسکی است که تهیه آن کار بسیار سختی می باشد و همچنین اگر بخواهید لب ساحل اقدام به این کار کنید برای تایم کوتاهی باید هزینه هنگفتی را پرداخت کنید ، اما می توانید در سایت کشتی داران به راحتی هم اقدام به اجاره جت اسکی بلند مدت با هزینه مناسب کنید و هم جت اسکی مورد نظر خود را خریداری کنید ، خرید جت اسکی کارکرده کار سختی نخواهد بود چون درسایت کشتی داران مدل های مختلفی توسط کاربران و فروشندگان آگهی شده است .
خرید جت اسکی
خرید جت اسکی بسیار کار پیچیده ای می باشد و اکثرا باید به دنبال فروشگاه های خاص باشید تا بتوانید چندین مدل جت اسکی را با یکدیگر مقایسه کنید ، در بسیاری از فروشگاه فقط تعدا محدودی وجود دارد اما در سایت کشتی داران شما می توانید صد ها مدل را با یکدیگر مقایسه کنید .

کاربرد انواع جت اسکی در یک نگاه

اگر شما خوانندگان عزیز جزو آن دسته از افرادی باشید که به تفریحات آبی علاقه زیادی دارند احتمالا بارها نام جت اسکی را شنیده اید و یا حتی از آن استفاده هم کرده اید.

جت اسکی یک قایق های تفریحی است که افراد مختلف برای تفریح و خوشگذرانی های لذت بخش در دریا، از آن استفاده می کنند.

اگر همین حالا به شمال یا جنوب کشور بروید، می بینید که بسیاری از مراکز و افراد با اجاره جت اسکی به مسافران کسب درآمد می کنند.

البته به خاطر داشته باشید جت اسکی سواری در عین لذت بخش بودن خطرات زیادی دارد. افرادی که قصد دارند با جت اسکی در دریا تفریح کنند باید کاملا به نکات و قوانین استفاده از آن واقف باشند تا با مشکلی روبرو نشوند.

مسافران باید به خاطر داشته باشند رعایت نکات و قوانین لازم در زمان چارتینگ کشتی جت اسکی بسیار مهم است زیرا عدم دقت کافی به این نکات، شرایط بدی را برای آن ها به وجود می آورد.

در این مقاله قصد داریم از نکات اجاره و چارتینگ کشتی جت اسکی و نکات مهم ایمنی در زمان استفاده از جت اسکی برای شما خوانندگان عزیز بنویسم تا سفر ایمن تری به مناطق دریایی داشته باشید.

جت اسکی دریایی

برای اجاره جت اسکی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

همه کسانی که یکبار جت اسکی سواری کرده اند به دیگران پیشنهاد می کنند که در زمان مسافرت به جنوب یا شمال کشور این تفریح را امتحان کنند. از این رو اجاره جت اسکی در مناطق ساحلی دنیا بسیار متداول است.

مراکز مختلفی با اجاره جت اسکی به مسافران این فرصت عالی را برای آن ها فراهم می کنند تا سفری لذت بخش تر داشته باشند.

به خاطر داشته باشید جت اسکی سواری کاری بسیار خطرناک است و انجام آن به همگان پیشنهاد نمی شود اما اگر قصد اجاره جت اسکی داشتید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید.

 • اگر سنتان کمتر از 20 سال است به هیچ عنوان برای اجاره جت اسکی اقدام نکنید زیرا انجام این تفریح برای شما اصلا مناسب نیست.
 • خردسالان به هیچ عنوان نمی توانند جت اسکی سواری کنند، حتی اگر یک فرد بزرگسال همراه آن ها باشد.
 • افرادی که سنگین وزن هستند باید یک جت اسکی را به تنهایی اجاره کنند. این دسته از افراد نمی توانند با یک همراه سوار جت اسکی شوند.
 • توجه کنید از مراکز معتبر، جت اسکی مورد نظر خود را اجاره کنید و از نظر فنی آن را بررسی کنید تا کاملا سالم باشد.

تاریخچه جت اسکی 

واتر اسکوتر که به واقع عنوان اصلی این وسیله در ابتدا بود، در اواسط دهه 50 ميلادي در اروپا با برندهایی هم زیرا Vincent Amanda از بریتانیا و Waveroller آلمانی مطرح گردید و توسعه یافت. وینسنت آماندا تا اواخر دهه 1950، 2 هزار دستگاه از این وسیله پرطرفدار به سرتاسر اروپا، ایالات متحده آمريکا و استرالیا صادر کرد، ولی ایده اصلی وسیله ای شبیه به آنچه امروز تحت عنوان جت اسکی می شناسیم در سال 1960 به وسیله کلایتون جکوبسون، از اهالی لِیک هاواسو سیتی در ایالت آریزونا مطرح گردید، فردی شیفته موتورکراس که تصمیم داشت تجربه ای مشابه را روی آب تجربه کند.

مدل ابتدایی و اصطلاحا پروتوتایپ وسیله ای که جاکوبسون براي ساخت آن حتی از شغلش در بانک صرف نظر کرد ، از یک پیشرانه درون سوز پمپ- جت و بدنه ای تمام آلومینیومی بهره می برد. اینگونه اولیه در سال 1965 معرفی شد ولی جاکوبسون با تلاشي بی وقفه یک سال بعد گونه‌ای کامل تر از این مدل که به کلی از فایبرگلاس ساخته شده بود را ارائه داد، وسیله ای که شباهت بسياري به انواع مدرن امروزی داشت.

 گونه اولیه PWC  در سال 1960 به وسیله کمپاني Bombardier  توسط کلایتون جاکوبسون  ساخته و به بازار ایالات متحده عرضه گردید، ولی موفقیتی کسب نکرد و اسباب ترک موقت این بازار را قبل از شروع دهه 70 براي این برند فراهم آورد. ولی گونه اصلی PWC و آنچه امروزه تحت عنوان جت اسکی شناخته مي‌شود به وسیله کمپاني کاوازاکی در سال 1973 وارد بازار پر جنب وجوش ایالات متحده شد.

یک قایق کوچک با تنها یک سرنشين که البته امروز هم مدل هایی با این شمایل همچنان متقاضي دارند و به تولید می رسند. در آن هنگام و حتی امروز مدل معروف به نشستنی که جت اسکی اسم گرفته، بيش ترین ميزان طرف دار را در سرتاسر گوی کبود دارد.

تولیدکنندگان جت‌اسکی

جت اسکی عنوان تجاری کاوازاکی براي این محصول بود .مهمترين کمپاني های تولیدکننده PWC عبارتند از:کاوازاکی، بومباردیر و یاماها، که اما 2 کمپاني ژاپنی یعنی یاماها و کاوازاکی هم چنان به تولید گونه ایستاده ادامه می‌دهند ولی این مدل از PWC درصد کمی از بازار را به‌خود اختصاص داده است.

قوانین استفاده از جت اسکی 

فاصله گرفتن تا شعاع 100 متری از هر شیء معلق روی آب، مانند، قایق ها، كشتی ها، اسكله، سواحل، شناگران، جت اسكی سواران ديگر، و حتی زباله های شناور روی سطح دریا است.

راندن بصورت موازي با ساحل تا فاصله 100 متری، خلاف قوانین و خطر افرین است مگر هنگام شروع و یا پایان مدت سواری است.

 می‌بایست منطقه ای را كه مسئول جت اسكی هنگام سوارشدن، جهت راندن به جت اسکی سوار تفهیم می‌كند دقیقا رعایت شود.

 حركات آكروباتیك و دور درجا ممنوع است و در صورت مشاهده، موجب استرداد دستگاه، سوختن تایم باقی مانده و جریمه نقدی خواهد شد.

نکات مهمی که رعایت آن ها برای امنیت افراد در زمان استفاده جت اسکی لازم است؟

 • اگر قصد دارید جت اسکی سواری کنید حتما باید از لباس مناسب که شامل جلیقه نجات، شلوارک و مایو پاچه دار، و لباس بادگیر و ضد آب می شود استفاده کنید. البته اکثر مراکزی که در زمینه اجاره جت اسکی فعالیت می کنند لباس مناسب جت اسکی را برای فروش به مسافران ارائه می کنند و شما به راحتی می توانید این لباس ها را از این مراکز خرید کنید.
 • برای سوارشدن به جت اسکی سرعت معینی برای مسافران تعیین شده است، به هیچ عنوان نباید از میزان آن سرعت تجاوز کنید.
 • در زمان جت اسکی سواری نگران کثیف شدن لباسهایتان نباشید زیرا در آن شرایط امنیت و سلامت شما مهم تر از لباس هایتان است. البته بسیاری از کلوپ های اجاره جت اسکی بعد از تمام شدن تفریح شما، محیطی را برای دوش گرفتن تان فراهم می کنند.
 • توجه داشته باشید هر جت تنها برای سواری یک تا دو نفر مناسب است. سوار شدن بیش از دو نفر بر روی یک جت اسکی بسیار خطرناک است.
 • اگر در زمان سواری سانحه ای برای شما پیش آمد، باید از انجام هر گونه فعالیت در جهت نجات جان افراد دیگر پرهیز کنید. زیرا غریق های نجات همراه شما هستند و خودشان افراد دیگر را نجات می دهند. به خاطر داشته باشید که ممکن است در این شرایط با انجام اقدامات اشتباه جان تعداد بیشتری از افراد را به خطر بیندازید

برای عبور از موج های سنگین دریا در زمان راندن جت اسکی چه اقداماتی باید انجام داد؟

 • در زمان عبور از موانع بزرگ برای جلوگیری از بروز سوانح مختلف، سرعت خود را کاهش داده و به آرامی حرکت کنید.
 • زاویه مناسب را برای حرکت خود پیدا کنید.
 • برای عبور از موج ها ران پاهای خود را کمی بالا ببرید. با این کار فشار کمتری به پاها وارد می شود.
 • در حین عبور از موانع بزرگتر حتما سر و شانه خود را بالا نگهدارید.

جت اسکی سواری با همراه

توجه داشته باشید برای راندن جت اسکی به همراه یک فرد دیگر کار سختی را در پیش دارید زیرا با افزایش وزن افراد راندن جت اسکی سخت تر می شود.

اگر قصد دارید دو نفره از یک جت اسکی استفاده کنید حتما موارد ایمنی را به طور کامل رعایت کنید تا جان خود را به خطر نیندازید.

در نظر داشته باشید قبل از سوار شدن به جت اسکی تمام نکات لازم را برای راندن آن از مربیان بپرسید تا دچار خطا و اشتباه نشوید. البته پیشنهاد ما این است که این تفریح را به صورت تک نفره انجام دهید.

جت اسکی تفریحی بسیار مهیج در کیش

این روزها کیش به یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری ایران تبدیل شده است. این جزیره زیبا به دلیل نزدیکی به آب های خلیج فارس فرصتی ناب برای انجام انواع تفریحات آبی است.

جت اسکی نیز یکی محبوب ترین تفریحات آبی کیش است که همه مسافران می توانند با انجام آن هیجان بسیار زیادی را تجربه کنند.

مراکز تفریحی زیادی در کیش وجود دارد که به شما امکان استفاده از جت اسکی های مختلف را می دهد. البته باید توجه داشته باشید که مراکز معتبری را برای انجام این دسته از تفریحات انتخاب کنید تا بتوانید با پشتیبانی عالی مسئولان این مراکز، از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

انتخاب بهترین کلوپ های تفریحی در کیش و دیگر شهرستان ها

انتخاب مراکز معتبر و مورد اطمینان برای انجام تفریحات آبی بسیار مهم است. زیرا در بعضی از کلوپ ها به سلامتی مسافران اهمیت نمی دهند و به این صورت ممکن است جت های نامناسبی را به آن ها اجاره بدهند.

همین حالا می توانید برای یافتن بهترین مراکز و کلوپ های تفریحی کیش از طریق سایت کشی داران اقدام کنید.

کشتی داران بزرگترین سایت نیازمندی های دریایی ایران است و بهترین کلوپ های دریایی برای اجاره انواع جت اسکی در این سایت آگهی ثبت می کنند

خرید وفروش جت اسکی

برای خرید یا فروش انواع جت اسکی می‌توان با کمپانی‌های تولیدکننده این محصول ارتباط برقرار کرد و با نوشتن قرارداد و بیان جزئیات اقدام به خرید جت اسکی کرد.

اگر بخواهیم جت اسکی کارکرده خریداری کنیم با مراجعه به بنادر شمالی و جنوبی کشور می توان این نوع جت اسکی‌ها را خریداری کرد.

با پیدایش کانال‌های تلگرامی و واتساپی توام با مراجع و استارتاپ‌های تخصصی دریایی همچون سایت کشتی‌داران می‌توان به خریداران و فروشندگان انواع جت اسکی در کشور مشاوره داد.

جت اسکی تفریحی

قیمت جت‌ اسکی

برای قیمت‌گذاری روی انواع جت اسکی می‌توان معیارهای متعددی را درنظر گرفت که مهمترین آنها نوع و قدرت موتور است و از طرف دیگر امکانات داخلی همچون تعداد صندلی‌ها و جنس بدنه است.

سال ساخت توام با کشور سازنده در تعیین قیمت جت اسکی اهمیت ویژه‌ای دارد که با مراجعه به مراجع تخصصی و استارتاپ‌های صنعت دریایی همچون سایت کشتی‌داران می‌توان معیارهای قیمت‌گذاری انواع جت اسکی را پیدا کرد.