favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری
جستجوی پیشرفته

اجاره و خرید جت اسکی

یکی از وسایلی که در مسافرت دریایی می تواند لذت سفر را چندین برابر کند جت اسکی است که تهیه آن کار بسیار سختی می باشد و همچنین اگر بخواهید لب ساحل اقدام به این کار کنید برای تایم کوتاهی باید هزینه هنگفتی را پرداخت کنید ، اما می توانید در سایت کشتی داران به راحتی هم اقدام به اجاره جت اسکی بلند مدت با هزینه مناسب کنید و هم جت اسکی مورد نظر خود را خریداری کنید ، خرید جت اسکی کارکرده کار سختی نخواهد بود چون درسایت کشتی داران مدل های مختلفی توسط کاربران و فروشندگان آگهی شده است .
خرید جت اسکی
خرید جت اسکی بسیار کار پیچیده ای می باشد و اکثرا باید به دنبال فروشگاه های خاص باشید تا بتوانید چندین مدل جت اسکی را با یکدیگر مقایسه کنید ، در بسیاری از فروشگاه فقط تعدا محدودی وجود دارد اما در سایت کشتی داران شما می توانید صد ها مدل را با یکدیگر مقایسه کنید .

کاربرد انواع جت اسکی در یک نگاه

اگر شما خوانندگان عزیز جزو آن دسته از افرادی باشید که به تفریحات آبی علاقه زیادی دارند احتمالا بارها نام جت اسکی را شنیده اید و یا حتی از آن استفاده هم کرده اید.

جت اسکی یک قایق های تفریحی است که افراد مختلف برای تفریح و خوشگذرانی های لذت بخش در دریا، از آن استفاده می کنند.

اگر همین حالا به شمال یا جنوب کشور بروید، می بینید که بسیاری از مراکز و افراد با اجاره جت اسکی به مسافران کسب درآمد می کنند.

البته به خاطر داشته باشید جت اسکی سواری در عین لذت بخش بودن خطرات زیادی دارد. افرادی که قصد دارند با جت اسکی در دریا تفریح کنند باید کاملا به نکات و قوانین استفاده از آن واقف باشند تا با مشکلی روبرو نشوند.

مسافران باید به خاطر داشته باشند رعایت نکات و قوانین لازم در زمان چارتینگ کشتی جت اسکی بسیار مهم است زیرا عدم دقت کافی به این نکات، شرایط بدی را برای آن ها به وجود می آورد.

در این مقاله قصد داریم از نکات اجاره و چارتینگ کشتی جت اسکی و نکات مهم ایمنی در زمان استفاده از جت اسکی برای شما خوانندگان عزیز بنویسم تا سفر ایمن تری به مناطق دریایی داشته باشید.

جت اسکی دریایی

برای اجاره جت اسکی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

همه کسانی که یکبار جت اسکی سواری کرده اند به دیگران پیشنهاد می کنند که در زمان مسافرت به جنوب یا شمال کشور این تفریح را امتحان کنند. از این رو اجاره جت اسکی در مناطق ساحلی دنیا بسیار متداول است.

مراکز مختلفی با اجاره جت اسکی به مسافران این فرصت عالی را برای آن ها فراهم می کنند تا سفری لذت بخش تر داشته باشند.

به خاطر داشته باشید جت اسکی سواری کاری بسیار خطرناک است و انجام آن به همگان پیشنهاد نمی شود اما اگر قصد اجاره جت اسکی داشتید به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید.

 • اگر سنتان کمتر از 20 سال است به هیچ عنوان برای اجاره جت اسکی اقدام نکنید زیرا انجام این تفریح برای شما اصلا مناسب نیست.
 • خردسالان به هیچ عنوان نمی توانند جت اسکی سواری کنند، حتی اگر یک فرد بزرگسال همراه آن ها باشد.
 • افرادی که سنگین وزن هستند باید یک جت اسکی را به تنهایی اجاره کنند. این دسته از افراد نمی توانند با یک همراه سوار جت اسکی شوند.
 • توجه کنید از مراکز معتبر، جت اسکی مورد نظر خود را اجاره کنید و از نظر فنی آن را بررسی کنید تا کاملا سالم باشد.

تاریخچه جت اسکی 

واتر اسکوتر که به واقع عنوان اصلی این وسیله در ابتدا بود، در اواسط دهه 50 ميلادي در اروپا با برندهایی هم زیرا Vincent Amanda از بریتانیا و Waveroller آلمانی مطرح گردید و توسعه یافت. وینسنت آماندا تا اواخر دهه 1950، 2 هزار دستگاه از این وسیله پرطرفدار به سرتاسر اروپا، ایالات متحده آمريکا و استرالیا صادر کرد، ولی ایده اصلی وسیله ای شبیه به آنچه امروز تحت عنوان جت اسکی می شناسیم در سال 1960 به وسیله کلایتون جکوبسون، از اهالی لِیک هاواسو سیتی در ایالت آریزونا مطرح گردید، فردی شیفته موتورکراس که تصمیم داشت تجربه ای مشابه را روی آب تجربه کند.

مدل ابتدایی و اصطلاحا پروتوتایپ وسیله ای که جاکوبسون براي ساخت آن حتی از شغلش در بانک صرف نظر کرد ، از یک پیشرانه درون سوز پمپ- جت و بدنه ای تمام آلومینیومی بهره می برد. اینگونه اولیه در سال 1965 معرفی شد ولی جاکوبسون با تلاشي بی وقفه یک سال بعد گونه‌ای کامل تر از این مدل که به کلی از فایبرگلاس ساخته شده بود را ارائه داد، وسیله ای که شباهت بسياري به انواع مدرن امروزی داشت.

 گونه اولیه PWC  در سال 1960 به وسیله کمپاني Bombardier  توسط کلایتون جاکوبسون  ساخته و به بازار ایالات متحده عرضه گردید، ولی موفقیتی کسب نکرد و اسباب ترک موقت این بازار را قبل از شروع دهه 70 براي این برند فراهم آورد. ولی گونه اصلی PWC و آنچه امروزه تحت عنوان جت اسکی شناخته مي‌شود به وسیله کمپاني کاوازاکی در سال 1973 وارد بازار پر جنب وجوش ایالات متحده شد.

یک قایق کوچک با تنها یک سرنشين که البته امروز هم مدل هایی با این شمایل همچنان متقاضي دارند و به تولید می رسند. در آن هنگام و حتی امروز مدل معروف به نشستنی که جت اسکی اسم گرفته، بيش ترین ميزان طرف دار را در سرتاسر گوی کبود دارد.

تولیدکنندگان جت‌اسکی

جت اسکی عنوان تجاری کاوازاکی براي این محصول بود .مهمترين کمپاني های تولیدکننده PWC عبارتند از:کاوازاکی، بومباردیر و یاماها، که اما 2 کمپاني ژاپنی یعنی یاماها و کاوازاکی هم چنان به تولید گونه ایستاده ادامه می‌دهند ولی این مدل از PWC درصد کمی از بازار را به‌خود اختصاص داده است.

قوانین استفاده از جت اسکی 

فاصله گرفتن تا شعاع 100 متری از هر شیء معلق روی آب، مانند، قایق ها، كشتی ها، اسكله، سواحل، شناگران، جت اسكی سواران ديگر، و حتی زباله های شناور روی سطح دریا است.

راندن بصورت موازي با ساحل تا فاصله 100 متری، خلاف قوانین و خطر افرین است مگر هنگام شروع و یا پایان مدت سواری است.

 می‌بایست منطقه ای را كه مسئول جت اسكی هنگام سوارشدن، جهت راندن به جت اسکی سوار تفهیم می‌كند دقیقا رعایت شود.

 حركات آكروباتیك و دور درجا ممنوع است و در صورت مشاهده، موجب استرداد دستگاه، سوختن تایم باقی مانده و جریمه نقدی خواهد شد.

نکات مهمی که رعایت آن ها برای امنیت افراد در زمان استفاده جت اسکی لازم است؟

 • اگر قصد دارید جت اسکی سواری کنید حتما باید از لباس مناسب که شامل جلیقه نجات، شلوارک و مایو پاچه دار، و لباس بادگیر و ضد آب می شود استفاده کنید. البته اکثر مراکزی که در زمینه اجاره جت اسکی فعالیت می کنند لباس مناسب جت اسکی را برای فروش به مسافران ارائه می کنند و شما به راحتی می توانید این لباس ها را از این مراکز خرید کنید.
 • برای سوارشدن به جت اسکی سرعت معینی برای مسافران تعیین شده است، به هیچ عنوان نباید از میزان آن سرعت تجاوز کنید.
 • در زمان جت اسکی سواری نگران کثیف شدن لباسهایتان نباشید زیرا در آن شرایط امنیت و سلامت شما مهم تر از لباس هایتان است. البته بسیاری از کلوپ های اجاره جت اسکی بعد از تمام شدن تفریح شما، محیطی را برای دوش گرفتن تان فراهم می کنند.
 • توجه داشته باشید هر جت تنها برای سواری یک تا دو نفر مناسب است. سوار شدن بیش از دو نفر بر روی یک جت اسکی بسیار خطرناک است.
 • اگر در زمان سواری سانحه ای برای شما پیش آمد، باید از انجام هر گونه فعالیت در جهت نجات جان افراد دیگر پرهیز کنید. زیرا غریق های نجات همراه شما هستند و خودشان افراد دیگر را نجات می دهند. به خاطر داشته باشید که ممکن است در این شرایط با انجام اقدامات اشتباه جان تعداد بیشتری از افراد را به خطر بیندازید

برای عبور از موج های سنگین دریا در زمان راندن جت اسکی چه اقداماتی باید انجام داد؟

 • در زمان عبور از موانع بزرگ برای جلوگیری از بروز سوانح مختلف، سرعت خود را کاهش داده و به آرامی حرکت کنید.
 • زاویه مناسب را برای حرکت خود پیدا کنید.
 • برای عبور از موج ها ران پاهای خود را کمی بالا ببرید. با این کار فشار کمتری به پاها وارد می شود.
 • در حین عبور از موانع بزرگتر حتما سر و شانه خود را بالا نگهدارید.

جت اسکی سواری با همراه

توجه داشته باشید برای راندن جت اسکی به همراه یک فرد دیگر کار سختی را در پیش دارید زیرا با افزایش وزن افراد راندن جت اسکی سخت تر می شود.

اگر قصد دارید دو نفره از یک جت اسکی استفاده کنید حتما موارد ایمنی را به طور کامل رعایت کنید تا جان خود را به خطر نیندازید.

در نظر داشته باشید قبل از سوار شدن به جت اسکی تمام نکات لازم را برای راندن آن از مربیان بپرسید تا دچار خطا و اشتباه نشوید. البته پیشنهاد ما این است که این تفریح را به صورت تک نفره انجام دهید.

جت اسکی تفریحی بسیار مهیج در کیش

این روزها کیش به یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری ایران تبدیل شده است. این جزیره زیبا به دلیل نزدیکی به آب های خلیج فارس فرصتی ناب برای انجام انواع تفریحات آبی است.

جت اسکی نیز یکی محبوب ترین تفریحات آبی کیش است که همه مسافران می توانند با انجام آن هیجان بسیار زیادی را تجربه کنند.

مراکز تفریحی زیادی در کیش وجود دارد که به شما امکان استفاده از جت اسکی های مختلف را می دهد. البته باید توجه داشته باشید که مراکز معتبری را برای انجام این دسته از تفریحات انتخاب کنید تا بتوانید با پشتیبانی عالی مسئولان این مراکز، از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

انتخاب بهترین کلوپ های تفریحی در کیش و دیگر شهرستان ها

انتخاب مراکز معتبر و مورد اطمینان برای انجام تفریحات آبی بسیار مهم است. زیرا در بعضی از کلوپ ها به سلامتی مسافران اهمیت نمی دهند و به این صورت ممکن است جت های نامناسبی را به آن ها اجاره بدهند.

همین حالا می توانید برای یافتن بهترین مراکز و کلوپ های تفریحی کیش از طریق سایت کشی داران اقدام کنید.

کشتی داران بزرگترین سایت نیازمندی های دریایی ایران است و بهترین کلوپ های دریایی برای اجاره انواع جت اسکی در این سایت آگهی ثبت می کنند

خرید و فروش جت اسکی

برای خرید یا فروش انواع جت اسکی می‌توان با کمپانی‌های تولیدکننده این محصول ارتباط برقرار کرد و با نوشتن قرارداد و بیان جزئیات اقدام به خرید جت اسکی کرد.

اگر بخواهیم جت اسکی کارکرده خریداری کنیم با مراجعه به بنادر شمالی و جنوبی کشور می توان این نوع جت اسکی‌ها را خریداری کرد.

با پیدایش کانال‌های تلگرامی و واتساپی توام با مراجع و استارتاپ‌های تخصصی دریایی همچون سایت کشتی‌داران می‌توان به خریداران و فروشندگان انواع جت اسکی در کشور مشاوره داد.

جت اسکی تفریحی

قیمت جت‌ اسکی

برای قیمت‌گذاری روی انواع جت اسکی می‌توان معیارهای متعددی را درنظر گرفت که مهمترین آنها نوع و قدرت موتور است و از طرف دیگر امکانات داخلی همچون تعداد صندلی‌ها و جنس بدنه است.

سال ساخت توام با کشور سازنده در تعیین قیمت جت اسکی اهمیت ویژه‌ای دارد که با مراجعه به مراجع تخصصی و استارتاپ‌های صنعت دریایی همچون سایت کشتی‌داران می‌توان معیارهای قیمت‌گذاری انواع جت اسکی را پیدا کرد.

 

انواع برندهای جت اسکی

جت اسکی یکی از محبوب ترین و سرگرم کننده ترین وسایل نقلیه تفریحی است که می توانید پیدا کنید. جت اسکی به شما این امکان را می دهد که مانند گذشته بر فراز آب پرواز کنید. برای تمرین تعادل و هماهنگی، جت اسکی می تواند به رشد عضلات پای شما کمک کند. جت اسکی یک ورزش آبی نسبتا قابل دسترس است و چیزهای زیادی وجود دارد که جت اسکی را بسیار جذاب می کند، اما احتمالاً این واقعیت است که یکی از سریع ترین و پر آدرنالین ترین ورزش های آبی است که آن را بسیار جذاب می کند.

در لیست زیر بهترین جت اسکی های 2023 آمده است تا به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام انتخاب برای شما بهترین است. "جت اسکی" در واقع یک نام تجاری است که بازار را به نوعی تسخیر کرده است، مانند " " Band Aid برای بانداژ یا " " Dumpster برای سطل های زباله. "جت اسکی" در واقع نام تجاری کاوازاکی است، در حالی که " " Wave Runners توسط یاماها ساخته شده است و " " Sea-Doos از Polaris آمده است.

 

 1. Kawasaki Jet Ski Ultra 310LX

قدرتمندترین جت اسکی روی آب، جت اسکی کاوازاکی 2022 کاملا جدید Ultra 310LX، مدل شاخص این برند است. این مدل جت اسکی دارای 3 جایگاه برای سرنشینان با 310 اسب بخار قدرت و یک مخزن بزرگ است. این جت سریعترین کشتی شخصی است و دارای استریوی دریایی داخلی است، ترکیبی عالی و بی نظیر از عملکرد و زیبایی. جت اسکی کاوازاکی Ultra 310LX یک انتخاب عالی برای سوارکارانی است که به دنبال یک تجربه جت اسکی قدرتمند و راحت هستند. این جت اسکی به لطف موتور قدرتمند خود که بدنه را از میان امواج به حرکت در می آورد، در آب خشن پایدار است و سواری آن بسیار راحت می باشد. یکی از مزایای بزرگ کاوازاکی جت اسکی Ultra 310LX سوپرشارژر سری Eaton Twin Vortices (TVS) است که قدرت و شتاب عالی را ارائه می دهد. مشخصات و ویژگی ها:

 • جایگاه برای سرنشینان: 3
 • موتور: سوپرشارژر 1498 سی سی چهار خطی
 • قدرت: 310 اسب بخار
 • طول: 132.7 اینچ
 • وزن: 1047.4 پوند

 

 1. Yamaha FX Cruiser HO

به‌روزرسانی 2023 سری FX یاماها Cruiser High output waverunner ویژگی‌ها و تطبیق‌پذیری را اضافه کرد. این یک قایق لوکس با فضای ذخیره سازی اضافی و یک عرشه تفریحی اختیاری یا RecDeck است که یک سکوی شنا یا غواصی با طراحی مدولار برای لوازم جانبی اضافه می کند. برای مثال، این لوازم جانبی شامل یک صندلی استراحت رو به عقب است. این یک PWC عملکردی نیست، بلکه یک قایق درجه یک است که برای راحتی بیشتر طراحی شده است. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 1-3
 • موتور: 4 سیلندر 1.8 لیتری 4 زمانه
 • قدرت: 180 اسب بخار
 • طول: 140.9 اینچ
 • وزن خشک: 842 پوند

 

 1. Sea-Doo Spark 60 HP

این مدل جت اسکی یکی از مقرون به صرفه ترین و قابل ارتقاترین مدل های موجود است که برای سرگرمی و شادی طراحی شده است و کمتر از نیمی از سایر گزینه های پیش رو، هزینه دارد. در انواع 2 و 3 نفره موجود است که این واقعیت را پنهان می کند که همه چیز در مورد نسخه های مختلف این PWC اساساً یکسان است. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 1-3
 • موتور: 3 سیلندر، 4 زمانه
 • قدرت: 60 اسب بخار
 • طول: 110 اینچ
 • وزن خشک: 423 پوند

 

 1. Yamaha Superjet

یاماها سوپرجت به عنوان یکی از اولین مدل‌های استندآپ موجود در بازار همچنان مورد علاقه طرفداران است. آخرین به روز رسانی این کشتی یک موتور 4 زمانه است که آن را به یک جت اسکی چابک، پایدار و شهودی در آب تبدیل کرده است.

یاماها سوپرجت یک مدل ایستاده است که برای اوقات فراغت و سرگرمی ساخته شده است. با ارتقاء یک موتور چهار زمانه در مدل سوپرجت یاماها در سال 2021، سواری این جت اسکی آسان تر و لذت بخش تر است. با رسیدن به سرعت 54 مایل در ساعت، شکی نیست که این مدل بسیار سریعتر از مدل قبلی خود است. مشخصات و ویژگی ها

 • سواران: 1
 • موتور: 1049 سی سی خطی-سه
 • قدرت: 100 اسب بخار
 • طول: 95.7 اینچ
 • وزن: 375 پوند

 

 1. Sea Doo Spark Trixx

سرعت بالا به این مدل جت اسکی تمام قدرت مورد نیاز برای هجوم بر روی سطح آب را می دهد. این یک دوچرخه خاکی روی آب بوده و بسیار مقرون به صرفه است. این جت اسکی چشم نواز و باورنکردنی برای اجرای ترفندها یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است. طراحی نوآورانه و شیک، Sea Doo Spark Trixx را به یک مدل پرفروش در بازار تبدیل کرده است. این جت اسکی ها سبک وزن هستند و دارای طیف گسترده ای از ویژگی های منحصر به فرد مانند پایه های زاویه دار پا، دسته های قابل تنظیم و VTS گسترده، هستند. یک موتور با ظرفیت بالا به این جت اسکی ها سرعت بسیار خوبی در آب می دهد، تا حدود 50 مایل در ساعت. این ویژگی‌ها Sea Doo Spark Trixx را به گزینه‌ای عالی برای سوارکارانی تبدیل می‌کند که به دنبال انجام بدلکاری و ترفندهای آزاد هستند. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 2
 • موتور: 899 سی سی خطی-سه
 • قدرت: 90 اسب بخار
 • طول: 110 اینچ
 • وزن: 428 پوند

 

 1. Sea Doo GTI SE

مدل‌های Sea Doo GTI SE  (130 و 170) قابل اعتماد و پایدار، تجربه‌ای عالی از جت اسکی در سفر و تفریح را فراهم می‌کنند. این جت اسکی ها برای راحتی و آرامش ساخته شده اند، برای کسانی که به دنبال جت اسکی ایمن و سبک وزن هستند، به راحتی قابل حمل و نقل و برای تعطیلات ایده آل هستند. با دو نسخه از موتور Rotax 1630 ACE موجود، این جت اسکی ها شتاب بسیار خوبی را ارائه می دهند و در عین حال مصرف سوخت را بهینه می کنند. موتور 130 اسب بخار حداکثر سرعت 50 مایل در ساعت را ارائه می دهد در حالی که موتور 170 اسب بخار حداکثر سرعت 56 مایل در ساعت را ارائه می دهد.

با وجود موتورهای مختلف، هر دو نسخه جت اسکی، GTI SE 130 و GTI SE 170 نسبتا مشابه هستند. هر دو مدل روی آب پایدار هستند، از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فردی که برای ایجاد تجربه عالی برای سوارکار طراحی شده‌اند. ویژگی منحصر به فرد سیستم بلندگوی بلوتوث داخلی، سوار شدن بر Sea Doo GTI SE را سرگرم کننده می کند. این جت اسکی ها برای گردش های تفریحی و آرام ایده آل هستند. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 2
 • موتور: سوپرشارژر 1630 سی سی خطی-سه
 • طول: 130.6 اینچ
 • وزن: 739 پوند

 

 1. Yamaha FX Cruiser SVHO

یاماها پس از بازسازی کل سری FX خود، برخی از مدل‌های خود را ارتقا داده است تا اطمینان حاصل شود که محصولات آنها از لحاظ راحتی، تجمل و سرعت بهبود می‌یابند. موتورهای جدید SVHO این جت اسکی ها را تضمین می کنند که یک سواری فوق العاده نرم و قدرتمند را تضمین می کنند.

 

موتورهای SVHO (Super Vortex High Output) انعطاف پذیر، روان و کارآمد هستند. سیستم‌های خنک‌کننده داخلی و ورودی هوا، داخلی قوی موتور را نشان می‌دهند و در عین حال جت ‌اسکی‌هایی را تولید می‌کنند که راحت و سریع سوار می‌شوند. تفاوت آن از سایر جت اسکی های یاماها، ماده ای است که برای ساخت بدنه یاماها FX SVHO استفاده می شود. این ماده از مواد منحصر به فرد NanoXcel2 ساخته شده است، ماده ای که بسیار سبک بوده و در عین حال قوی و مستحکم است. این بدنه سبک وزن و موتور قدرتمند SVHO به این معنی است که Yamaha FX SVHO عملکرد باورنکردنی در آب با شتاب فوق العاده، سرعت بالا و راحتی دارد. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 3
 • موتور: سوپرشارژ 1812 سی سی چهار خطی
 • قدرت: 250 اسب بخار
 • طول: 140.9 اینچ
 • وزن: 822 پوند

 

 1. Sea Doo RXP-X 300

Sea Doo RXP-X که در سال ۲۰۲۱ به‌روزرسانی شد، راحت‌تر، کنترل‌شده‌تر و پایدارتر بدون از دست دادن شتاب و سرعت است. قدرت 300 اسب بخاری موتور تجربه ای چشمگیر را ایجاد می کند.

آخرین مدل Sea Doo RXP-X 300 علاوه بر سرعت باورنکردنی و موتور قدرتمند، دارای بسیاری از ویژگی ها و لوازم جانبی است. با طراحی الهام گرفته از مسابقه، صندلی فوق‌العاده راحت ساخته شده است و حتی می‌توانید زانوهای خود را زیر قسمت جلو قلاب کنید تا هنگام برخورد با امواج، خود را تثبیت کنید. Sea Doo RXP-X می تواند در برابر تمام شرایط آب مقاومت کند و در برابر موج و امواج پایدار است. این جت اسکی برای سوارکاران باتجربه دارای مانور عالی است و دسته های قابل تنظیم راحتی را برای سواری طولانی تر می بخشد. سیستم ترمز بهبود یافته در جدیدترین مدل نیز امکان کنترل بهتر جت اسکی را فراهم می کند. اگرچه مصرف سوخت زیاد است، اما Sea Doo RXP-X 300 دارای حالت ECO است که می تواند مصرف را کاهش دهد. مشخصات و ویژگی ها:

 • سواران: 1
 • موتور: سوپرشارژر 1630 سی سی خطی-سه
 • قدرت: 300 اسب بخار
 • طول: 130.6 اینچ
 • وزن: 847 پوند

 

 1. Yamaha EXR

چهارمین مدل از سری Rec Lite EX یاماها EXR و R اضافه شده به نام این مدل برای الهامات مسابقه ای یاماها برای این مدل است. این جت اسکی سبک وزن و قابل مانور، در عین حال که قدرتمند است، به راحتی قابل کنترل است. یاماها EXR ارتقا یافته از سری EX است. با حفظ بسیاری از ویژگی های محبوب سری EX، این جت اسکی کوچک تر و مقرون به صرفه شده است، با این حال، EXR بسیار سریعتر بوده و به حداکثر سرعت 54 مایل در ساعت می رسد، حداقل 4 مایل در ساعت سریعتر از سایر مدل های یاماها. یکی دیگر از پیشرفت های قابل توجه در پاسخگویی نسبت به سری EX است، این جت اسکی بسیار چابک تر است و آن را در آب تهاجمی تر می کند. مشخصات و ویژگی ها:

 • موتور: 1049 سی سی خطی-سه
 • قدرت: 110 اسب بخار
 • طول: 123.6 اینچ
 • وزن: 540 پوند
 • حداکثر سرعت: 54 مایل در ساعت

 

 1. Kawasaki SX-R

این تنها جت اسکی ایستاده در برند کاوازاکی است. با موتور چهار زمانه، این کشتی پایدار است و در اکثر سطوح آب حضور غالب دارد. کاوازاکی جت اسکی SX-R بزرگ، حجیم و پایدار است که سرعت و شتاب عالی را برای سوارکاران فراهم می کند. این اندازه و عرض بزرگتر آن را به طرز باورنکردنی روی آب پایدار می کند و بنابراین برای سوارکاران مبتدی انتخابی ایده آل است. متأسفانه، این بدان معنی است که برای ترفندها و سواری آزاد کمتر چابکی دارد. با موتور چهار زمانه، این جت اسکی می تواند شتاب بگیرد و به سرعت 62 مایل در ساعت برسد. سرعت بالا و پایداری عالی آن را به یک انتخاب مناسب برای کسانی که به دنبال یک کشتی تفریحی برای مسابقه در اطراف شناورها هستند، تبدیل کرده است. مشخصات و ویژگی ها:

 • موتور: 1498 سی سی چهار خطی
 • قدرت: 160 اسب بخار
 • طول: 104.5 اینچ
 • وزن: 551.3 (محدود)
 • حداکثر سرعت: 62 مایل در ساعت