favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

قایق صیادی

جستجوی پیشرفته
در حال بارگذاری آگهی‌های بیشتر

قایق صیادی از نگاه دیگر

قایقی که برای صید ماهی در دریا یا دریاچه یا رودخانه از آن استفاده می‌شود قایق صیادی نامیده می شود. قایق‌های‌ مختلفی در ماهی‌گیری تجاری ، صنایع دستی و تفریحی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تعداد کل شناورهای صیادی در جهان در سال 2016 حدود 4.6 میلیون نفر تخمین زده شد که نسبت به سال 2014 تغییری نکرده است. ناوگان آسیا بزرگترین ناوگان بود که از 3.5 میلیون کشتی تشکیل شده بود و 75 درصد ناوگان جهانی را تشکیل می‌داد.

در آفریقا و آمریکای شمالی تعداد تخمینی شناورها از سال 2014 به ترتیب کمی بیش از 30 هزار و تقریباً 5 هزار مورد کاهش یافت. برای آسیا ، آمریکای‌لاتین و کارائیب و اقیانوسیه ، تعداد آنها بیشتر افزایش یافت ، که عمدتا در نتیجه بهبود روش‌های تخمین بود.

قبل از دهه 1950 استاندارد بودن قایق‌های صیادی بسیار کم بود. طراحی ها ممکن است در بندرها و قایق های دریایی متفاوت باشد. به طور سنتی قایق ها از چوب ساخته می شدند ، اما به دلیل هزینه های نگهداری بیشتر و ماندگاری کمتر ، اکنون از چوب اغلب استفاده نمی شود. فایبرگلاس به طور فزاینده‌ای در کشتی های صیادی کوچکتر تا 25 متر (100 تن) استفاده می شود ، در حالی که فولاد معمولاً در کشتی های بالای 25 متر استفاده می شود.

قدیمی‌ترین قایق صیادی کشف شده در کاوش های باستان شناسی ، قایق‌های حفردار هستند که قدمت آنها به دوره نوسنگی در حدود 7 هزار-9 هزار سال پیش باز می‌گردد.

این قایق‌ها اغلب با استفاده از ابزارهای ساده سنگی از چوب درختان مخروطی بریده می شدند.

یک قایق دریایی  7 هزار ساله ساخته شده از نی و قیر در کویت پیدا شده است. این کشتی های اولیه توانایی محدودی داشتند. آنها می توانستند شناور شوند و روی آب حرکت کنند ، اما برای استفاده از فاصله زیاد از خط ساحلی مناسب نبودند. آنها عمدتا برای ماهی‌گیری و شکار استفاده می شد.

توسعه قایق های صیادی به موازات توسعه قایق ها برای تجارت و جنگ صورت گرفت. ناوبران اولیه شروع به استفاده از پوست حیوانات یا پارچه های بافته شده برای بادبان ها می کردند. این بادبانها که به یک تیر عمودی در قایق چسبانده شده بودند ، برد بیشتری به قایق‌های اولیه می دادند و امکان سفرهای اکتشافی را فراهم می کردند.

قسمت عمده  قایق های کوچک صیادی طول آنها کمتر از 20 فوت یا بیشتر است. قایق های کوچک برای خرید ، بهره برداری ، ذخیره سازی و نگهداری هزینه کمتری دارند. از آنجا که پیچیدگی کمتری دارند ، کمتر شکسته می‌شوند. کارهای نگهداری به حداقل می‌رسند. در مقایسه با صنایع بزرگ ، تریلر ، راه اندازی و پهلوگیری یک قایق کوچک صیادی آسان تر است.

ممکن است هزینه خرید قایق صیادی برای دریانوردان زیاد باشد از این رو عده زیادی از آن ها به جای خرید به فکر اجاره قایق صیادی هستند.

البته دریانوردان باید توجه داشته باشند که در زمان چارتینگ کشتی قایق صیادی نکات لازم را رعایت کنند تا بعدها دچار مشکلات مختلف نشوند.

در ادامه این مقاله قصد داریم از نکات مهم اجاره و چارتینگ کشتی قایق صیادی برای شما خوانندگان عزیز بنویسم.

نکات مهم اجاره قایق صیادی کدام است؟

ایمنی قایق صیادی مورد نظر

قایق های صیادی با قایق های تفریحی تفاوت دارند. از این نوع قایق برای صید ماهی های مختلف استفاده می کنند به همین دلیل ایمنی کامل و سلامت فنی آن ها بسیار مهم است.

توجه داشته باشید اگر قایق صیادی مشکل فنی داشته باشد به راحتی می تواند جان راننده قایق را به خطر بیندازد.

به همین دلیل در زمان اجاره قایق صیادی، سلامت فیزیکی آن باید به طور کامل بررسی شود.

ظرفیت قایق صیادی

قایق های صیادی ظرفیت گوناگونی دارند. با وجود اینکه از قایق های صیادی تنها برای صید ماهی استفاده می شود اما نمی توان هرنوع ماهی را با آن ها صید کرد به همین دلیل باید از قبل نوع ماهی و میزان ظرفیت آن قایق را در نظر داشت تا بعد از اجاره مشکلی برای قایق و راننده آن ایجاد نشود.

انتخاب شرکت یا شخص مورد معتبر

در صنعت دریانوردی نیز مانند دیگر صنایع کلاهبرداران زیادی وجود دارد. هدف این افراد سوءاستفاده از دریانوردان است. افرادی که قصد اجاره قایق صیادی دارند باید در نظر داشته باشند که این افراد در همه جا وجود دارند و حتی ممکن است بخواهند از آن ها نیز کلاهبرداری کنند.

پس اولین و مهم ترین کار یک دریانورد برای اجاره قایق صیادی یافتن یک شرکت کاملا معتبر است.

پیشنهاد ما به شما مراجعه به سایت کشتی داران است زیرا شرکت های معتبر زیادی در این سایت آگهی اجاره قایق می گذارند. دریانوردان می توانند از این آگهی ها استفاده کنند و بهترین قایق را اجاره کنند.

قایق صیادی

انواع قایق صیادی:

انواع قایق صیادی شامل قایق‌های صیادی آلومینیومی، قایق‌های باس، قایق‌های خلیجی،کنسول های مرکزی،لنج ها،قایق‌های تخت،قایق های جون،کایاک،اسکیف‌ها،PWC ،

قایق‌های صیادی آلومینیوم:

قایق‌های صیادی آلومینیومی دارای مزایای بیشتری نسبت به قایق‌های فایبرگلاس هستند ، خصوصاً در مورد مدل های کوچک. آنها سبک تر از فایبرگلاس هستند ، بنابراین کشیدن ماشین کشنده بسیار کوچکتر امکان پذیر است.

قایق‌های باس:

قایق‌های باس یک ژانر غیرمعمول است از این جهت که برای یک هدف واحد طراحی شده اند: پیگیری باس‌های بزرگ دهان. هنوز هم ، علی رغم تمرکز باریک ، قایق های باس همچنان محبوبیت فوق العاده ای دارند.

 با توجه به این که آنها برای استفاده در دریاچه های داخلی و رودخانه ها در نظر گرفته شده اند ، اکثر آنها واجد شرایط کوچک هستند برخلاف دیگر قایق‌های کوچک صیادی ، شما نمی توانید از قایق‌های باس قیمت ارزان انتظار داشته باشید. این قایق‌ها ماهیت بسیاری نسبتاً پیچیده است و نیروگاه‌های بسیار بزرگی را برای اندازه خود حمل می کنند.

قایق‌های خلیجی:

 قایق‌های خلیجی "کوچک" به حساب نمی آیند اما آنهایی که در این محدوده قرار می گیرند یک قایق صیادی ایده‌آل برای شیلات داخلی آب شور ارائه می‌دهند. قیمت‌گذاری برای قایق های خلیجی می تواند کاملاً متفاوت باشد ، زیرا بعضی از آنها ساده هستند و مجهز به حداقل نیروگاه هستند ، در حالی که برخی دیگر می توانند کاملا پیشرفته و دارای موتورهای نسبتاً عظیم قایق باشند.

کنسول های مرکز:

کنسول های مرکزی دسته عظیمی از قایق ها هستند ، دسته ای که بسیاری از دسته های دیگر را در اینجا شامل می شود. به عنوان مثال ، قایق های خلیجی ، اسکیف یا قایق های تخت ممکن است کنسول مرکزی باشند یا نه؟ هر قایق کوچک صیادی که دارای یک ایستگاه هدایت مرکزی در یک کنسول باشد ، می تواند یک کنسول مرکزی محسوب شود. این طرح برای صید بسیار مناسب است زیرا امکان ریخته گری 360 درجه در اطراف قایق را فراهم می‌کند و کنسول وسط یکی از محبوب ترین سبک‌های قایق‌های صیادی روی آب است.

لنج‌ها:

لنج‌ها مخصوص صیادی طراحی نشده‌اند ، اما مطمئناً کوچک هستند و در بسیاری از موارد آنها می توانند به عنوان یک سکوی زاویه دار برای یک یا احتمالاً دو صیاد استفاده کنند. همانطور که انتظار دارید ، مشخصه این قایق‌ها این است که آنها خیلی بزرگ نیستند و اغلب پیچیده تر از یک بدنه با یک یا دو صندلی نیمکت نیستند اما برای کسی که امیدوار است  ماهی را در یک برکه ، رودخانه یا خلیج کوچک صید کند ، ممکن است تمام آنچه باشد که واقعاً لازم دارد.

قایق‌های تخت:

قایق های تخت، ژانر دیگری است که کاملاً برای یک هدف مناسب است. صیادی در  رودخانه‌های کم عمق آب شور. در صورت لزوم ، اکثر آنها به عنوان کوچک واجد شرایط هستند ، زیرا قایق های بزرگتر با کشش بیشتر نمی‌توانند در مناطق کم عمق ردیابی کنند. بسیاری از آنها دارای چاه های زنده و چاه های نگهدارنده هستند که در سایر قایق های کوچک ماهیگیری یافت می‌شوند ، اما قایق های تخت همچنین دارای یک "سکوی پرداخت" منحصر به فرد هستند که روی عرشه پشتی نصب شده اند. از این موقعیت بلند ، یک راهنمای صیادی می تواند قایق را به همراه یک تیر در حالی که به‌دنبال ماهی استخوان ، تارپون و دیگر شکارچیانی است که مبارزه خوبی انجام می‌دهند ، فشار دهد.

قایق های جون:

قایق‌های جون در بین ماهی‌گیران کوچک قایق یک استاندارد است که مدل‌های بی شماری برای انتخاب دارند. آنها ساده هستند و اغلب از کمی بیشتر از یک بدنه تخت و صندلی های نیمکت تشکیل شده‌اند و بسیار ارزان هستند. برخی از آنها به اندازه کافی کوچک و سبک هستند که می‌توانند به عقب یک وانت بپیچند و نیازی به تریلر را نفی می کنند. به طور کلی ، آنها به نیروگاه‌های کوچک نیاز دارند و در بعضی موارد بیش از یک موتور الکتریکی ندارند. معمولاً قایق‌های جون از آلومینیوم ساخته می شوند اگرچه گاهی اوقات نسخه های پلاستیکی فایبرگلاس یا حتی روتومولد پیدا می کنید.

کایاکس:

برای صیادی که دوست دارد در خفا صید کند ، هیچ چیز با صیادی از کایاک قابل مقایسه نیست. این قایق‌های صیادی بسیار کوچک هستند و نه تنها برای ماهی‌گیری عالی هستند ، بلکه از آنجا که ماشینی هستند نیز ورزش خوبی هستند. تعداد زیادی مدل نسبتاً ارزان در بازار وجود دارد (اگرچه برخی از کایاک های صیادی نیز وجود دارند که به شما ضربه تکان می دهند) و می‌توان آنها را تقریباً با هر وسیله نقلیه حمل کرد. در نتیجه کایاک ها برای استفاده به عنوان قایق های کوچک صیادی بسیار محبوب هستند.

اسکیف:

اسکیف‌ها مانند کنسول های مرکزی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم ، دسته نسبتاً وسیعی از قایق‌ها هستند که انواع مختلفی را در بر می‌گیرد. در حقیقت ، اکثر قایق‌های موجود اسکیف در نظر گرفته شوند زیرا با تعریف هر قایق نسبتاً کوچک ، باز و ساده می تواند اسکیف نامیده شود به این معنی که به طور معمول اسکیف‌ها نسبت به انواع دیگر قایق‌ها نسبتاً ارزان و کار با آنها آسان تر است.

PWCS:

احتمالاً اکثر مردم فکر نمی‌کنند PWC ها مانند قایق‌های صیادی باشند و در ابتدا هم برای صیادی طراحی شده‌اند. اما تعدادی از علاقه مندان در سراسر کشور وجود دارند که از PWC ها استفاده می‌کنند تا مانند قایق‌های صیادی کوچک ، موثر عمل کنند.

هزینه اجاره قایق صیادی چقدر است؟

تعیین هزینه اجاره به عهده دو طرف قرارداد است.

فرد اجاره دهنده و فرد مستاجر قبل از اجاره قایق باید با یگدیگر صحبت کنند.

آن ها می توانند با گفتگو بر سر هزینه اجاره به توافق برسند.

توجه داشته باشید هزینه اجاره هر قایق صیادی با دیگری فرق دارد. مقدار این هزینه متناسب نوع قایق، میزان ظرفیت و ... تعیین می شود.

نکات مهم قرارداد اجاره یک قایق صیادی چیست؟

در ابتدای قرارداد درباره نوع قایق، ظرفیت آن و ... توضیحی کوتاه داده می شود. بعد از آن نوع ماهی که قرار است صید شود مشخص می شود.

فرد مستاجر تنها حق صید نوع ماهی ذکر شده در قرارداد را دارد. نکته مهم دیگر این است که در متن قرارداد ظرفیت قایق کاملا مشخص می شود.

مستاجر می تواند به میزان ظرفیت ذکر شده در قرارداد ماهی صید کند.

در متن قرارداد موارد دیگر مانند بندرگاه تخلیه ماهی یا میزان اجاره بها و ... نیز ذکر می شود. بعد از ثبت تمامی موارد هردو طرف قرارداد موظف به انجام ان هستند.

اگر مالک یا مستاجر از قرارداد سرپیچی کرده و کار خود را انجام دهند طرف مقابل می تواند از او درخواست خسارت کند.

برای نوشتن متن قرارداد یک قایق صیادی بهترین راه کمک گرفتن از فردی آگاه در این زمینه است. به این صورت به بهترین نحو می توان از بروز مشکلات بزرگ جلوگیری کرد.

بهترین روش اجاره قایق صیادی چیست؟

اکثر افراد از روش های قدیمی برای اجاره قایق استفاده می کنند اما بهترین راه مراجعه به سایت کشتی داران است.

سایت کشتی داران بهترین منبع نیازمندی های دریایی است و هر روزه آگهی های زیادی در آن ثبت می شود. به طور قطع از میان آن همه آگهی یک انتخاب عالی برای صیادان وجود دارد.

خرید و فروش قایق صیادی:

برای خرید و فروش انواع قایق صیادی می‌توان به صورت سنتی یا آنلاین عمل کرد.

بسیاری از بنادر در کشورهای دریایی همچون ایران اسلامی از قایق‌های صیادی متنوعی برخوردار هستند.

در روش سنتی خرید و فروش انواع قایق صیادی با مراجعه به بنادر شمالی با جنوبی کشور می توان از اهل فن در صنعت دریایی، مشخصات قایق صیادی موردنظر را استخراج کرد و پس از آن  اقدام به خرید قایق صیادی موردنظر کرد.

در روش آنلاین با ظهور استارتاپ‌ها و مراجع تخصصی دریایی در فضای مجازی همچون سایت کشتی‌داران،کانال‌های تلگرامی و واتساپی می‌توان مشخصات دقیق قایق صیادی را استخراج کرد و با  اخذ استعلام قیمت درست اقدام به خرید قایق صیادی موردنظر کرد.

قایق صیادی دریایی

قیمت قایق صیادی:

برای قیمت‌گذاری انواع قایق صیادی می‌توان به سایت کشتی‌داران مراجعه کرد تا با اخذ اطلاعات و مشخصات دقیق از این سایت به نوعی اقدام به خرید قایق صیادی کرد.

معیارهای مهمی که برای قیمت‌گذاری انواع قایق صیادی وجود دارد که شامل طول،عرض،ارتفاع،نوع و قدرت موتور است که موجب ایجاد تفاوت قیمتی بین انواع قایق صیادی خواهد شد.

سایت کشتی‌داران به عنوان یک مرجع تخصصی و استارتاپ صنعت دریایی به دریانوردان ایران عزیز کمک می‌کند تا بتوانند اقدام به خرید یک قایق صیادی با قیمت مناسب کنند.

همچنین ببینید: انواع لنگر دریایی  |   ساخت قایق و کشتی