favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

تعمیر رادار و سیستم دریایی

کشتیرانی همه‌ی آگهی‌ها خدمات دریایی تعمیر رادار و سیستم دریایی
جستجوی پیشرفته

رادار دریایی یکی از مهم ترین عضو های کشتی است که بودنش قدرت و نبودنش فاجعه است،حال اگر در لحظه به مشکل بر بخورد باید شخصی برای تعمیر آن همیشه در کشتی حضور داشته باشد، شاید در طول یک سفر به این شخص نیازی نشود و یا هر لحظه نیاز باشد. بودنش الزامی و نبودن فرد ممکن نیست.

 Radar(رادار دریایی) مخفف کلمه انگلیسی Radio Detection And Ranging می باشد که معنی آن کشف کردن و فاصله یابی است. این کلمه از سال 1941 تا به امروز به ثبت جهانی رسیده و مورد قبول واقع شده است.

رادار دریایی

تعمیر رادار و سیستم های دریایی

تعمیر کاران محترم در این حوزه می توانند آگهی خود را در سایت کشتی داران ثبت نموده و در صورت نیاز کارفرما با آنها ارتباط برقرار نمایند.

رادار و سیستم دریایی

همان طور که امواج دریا و امواج صوتی پس از رسیدن به مانعی منعکس می شوند، امواج الکترومغناطیسی هم وقتی به مانعی برخورد کردند، بر می گردند و ما را از وجود آن آگاه می سازند. به کمک امواج الکترومغناطیسی نه تنها از وجود اجسام در فاصله دور باخبر می شویم، بلکه به طور دقیق تعیین می کنیم که این امواج تولید و سمت ما کجا هستند ؟

حتی سرعت جسم نیز به خوبی قابل محاسبه است. امواج منتشر شده از رادار، پس از برخورد به یک جسم دور، بازتاب یافته و به طرف نقطه حرکت اولیه بر می گردند. امواج برگشتی توسط دستگاه های خاص در مبدا تقویت می شوند و و بعد از تقویت در یک نشانگر یا همان اسکوپ رادار های سیستم  نشان داده می‌شوند. از روی مدت رفت و برگشت این امواج، فاصله بین جسم و رادار اندازه گیری و محاسبه می شود و در صورت مغایرت نداشتن اطلاع رسانی می کند.

سیستم دریایی

انواع مشکلات راداری دریایی

به تحلیل و بررسی رایج ترین مشکلات رادار های دریایی می پردازیم:

  • رادار روشن نمی شود -  ممکن است علت های بسیار زیادی داشته باشد که مهم ترین آنها قطع جریان اتصالی باشد.
  • اطلاعات نمایشی اشتباه است -  فاجعه بار است و ممکن است به یکباره در موقعیت خطرناک قرار بگیرید، پس باید هر لحظه اطلاعات با اطلاعات قبلی مقایسه شود و کنترل لازم انجام شود.
  • رادار ارور آنتن می دهد -  در برخی مناطق نمیتواند ارتباط خود را برقرار نماید که در این صورت باید از سیگنال های  emergency ( اورژانسی ) استفاده شود.
  • ارور رادار اجازه کار نمی دهد – سریعا باید ارور دریافتی کنترل شود و یا راه گریز پیش گرفته شود تا ارور بر طرف شود.
  • تصویر نمایشگر مشکل دارد – در صورت داشتن مشکل در نمایشگر باید نمایشگر مورد تعمیر قرار بگیرد تا در صورت دست یافتن به نمایشگر جدید ، سریعا جایگزین شود.
  • برد رادار کاهش یافته – در برخی موارد گذشت زمان باعث فرسودگی و کاهش قدرت برد می شود و برد رادار نمی تواند اطلاعات را کامل مکش کند و به نمایشگر ارسال نماید.

این مشکلات پیش آمده را باید تعمیرکار رادار دریایی کنترل کند و از پیش آمدن آنها جلوگیری کند.

این مشکلات بسیار مهم هستند و کنترل نکردن هر یک از آنها منجر به فاجعه و مشکل بسیار بزرگی خواهد شد.