favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

کاریابی و استخدام دریایی

کشتیرانی همه‌ی آگهی‌ها کاریابی و استخدام دریایی
جستجوی پیشرفته
در حال بارگذاری آگهی‌های بیشتر

کاریابی و استخدام نیروی کشتی

استخدام در کل به معنی قراردادی بین کارمند و کارفرما است که با توجه به شرایط و شغل متفاوت است .

چندین نوع مختلف استخدام داریم از جمله استخدام ارگان های دولتی ، ارگان های خصوصی و...

در این بخش به تحلیل و بررسی شغل های کشتیرانی دریایی و همچنین استخدام و نیرو گیری در بخش های مختلف نیروهای مربوط به شغل دریا می پردازیم. ادامه مطلب

آگهی استخدام نیروی کشتی

می توانید با ثبت اگهی در قسمت های مختلف مشاغل دریایی با کارفرما خود ارتباط بر قرار کنید و همچنین ارتباط با مشاغل ثبت شده وجود دارد ، به طوری که فردی آگهی جویای شغل در حوزه نیروی کشتی ثبت می کند و سپس اگرفرد در حیطه کاری شما یا نیروی مورد نیاز شما باشد می توانید با فردی اگهی دهنده ارتباط برقرار کنید.

کار در کشتی آقایان

فردی که علاقه مند به شغلی در آب است می تواند طیف گسترده ای از مشاغل دریایی را پیدا کند. از جمله در دسترس بودن مشاغل از مهندس و مکانیک گرفته تا ناوبر و کارگر تعمیر و نگهداری، کشتی های مختلفی نیز وجود دارد که می توان روی آنها کار کرد. کسانی که علاقه مند به صنایع دستی نظامی هستند یک گزینه دریایی دارند، در حالی که دیگران ممکن است علاقه مند به کار در یک کشتی تفریحی، کشتی ماهیگیری یا یک تانکر نفت باشند.
یک کشتی دریایی به کارگرانی با طیف گسترده ای از مهارت ها نیاز دارد تا بتواند ایمن کار کند. این افراد شامل مکانیک ها برای دریانوردی کشتی ها و همچنین مهندسان مختلفی هستند. مهندسان برق سیستم های الکتریکی کشتی را در حالت کار نگه می دارند، در حالی که مهندسان راه اندازی اطمینان حاصل می کنند که نیروی کافی و ایمن برای کل کشتی وجود دارد. کارشناسان ارتباطات و تکنسین‌های رادیویی، کشتی‌ها را در مسیر و در تماس با کشتی‌ها و سایر کشتی‌ها، همراه با افسران ناوبری و تکنسین‌های رادار نگه می‌دارند. نوع دیگری از مشاغل دریایی تقریباً در هر نوع کشتی سلامت انسان را پوشش می دهد. این مشاغل ممکن است شامل یک پرستار یا تکنسین فوریت های پزشکی باشد. انواع مشاغل دریایی و کار در کشتی آقایان وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایط خود، میزان علاقه و توانمندی، روحیه کاری و شرایط خانوادگی آن را انتخاب نمایید. مشاغل دریایی، کار در کشتی آقایان و استخدام کار در کشتی آقاین می تواند با یک برنامه آموزشی یا کارآموزی که در آن مدارک تحصیلی همراه با آموزش در حین کار به دست می آید، یا با شروع در سطح پایین از یک موقعیت ابتدایی و کار تا رسیدن به یک نقش ارشد، آغاز شود. استخدام کار در کشتی آقایان شرایط ویژه و خاص خود را دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است. همچنین عنوان شده که در کدام شهرها چه نیروهایی لازم است.

عناوین استخدامی نیرو کشتی

در این حوزه استخدامی نیروهای کشتی عناوین مختلفی وجود دارد ازجمله:

ملوان نیروی دریا

ملوان به کسی گفته می شود که در هدایت، کمک در عملیات تعمیرونگهداری ، خدمات در شناورها بر روی آب و در بندرگاه‌ها نقشی ایفا می کنند. این اصطلاح در مورد دریانوردان حرفه ای (به اصطلاح کارکشته)، سربازان شاغل در نیروی کشتی، ملوانان تفریحی وحتی ملوانان ماهیگیر کاربرد دارد.

الکتریشن نیروی کشتی

کارهای برقی یک کشتی را الکتریشن کار انجام می دهد، شغلی سخت و خطرناک است بودن فرد در کشتی الزامی و نبودنش فاجعه بار و خطرناک است.

در این حیطه کاری باید همیشه فعال و گوش به زنگ بود تا هر اتفاقی در لحظه کنترل شود.

کاپیتان نیروی دریا

کاپیتان کشتی مسئول تمامی بخش های یک کشتی است، او مسئولیت یک ملوان تا آشپز، ناخدا و ... را برعهده دارد و بسیار شغل پر دردسر و استرس آوری است، در این میان منکر حقوق خوب و عالی یک کاپیتان نمی شویم اما باز هم در مقابل سختی هایش پر ریسک و سخت است.

کاربر موتور نیرو کشتی

شخصی که مسئولیت بخش های مختلف یک موتور خانه در کشتی را برعهده دارد یک کاربر موتور نامیده می شود که بر اساس دستور العمل ها باید به وظایف خود در موتور خانه مانند تعمیر، بازرسی، تست سلامت و... بپردازد.

مهندس نیرو کشتی

مهندس کشتی  خود به چندین بخش با وظایف مختلف تقسیم می شود و همچنین دوباره به بخش های متنوعی برای شغل های متنوع دسته بندی می شود. مانند: مهندس کشتی ، مهندس کشتی سازی، مهندس دریانوردی(با نام کاپیتان کشتی نیز شناخته می شود).

دو تا از معایب شغل مهندس دریا، نداشتن زمان کاری و جای مشخص است . به هیچ عنوان ساعت مشخصی ندارد و این خود آزار دهنده است و همچنین جای مشخص ندارد ممکن است روزی روی آب، موقعی در شرکت، زمانی روی سکو و... باشند و این اصلا خوب نیست. (اما بسیاری به خاطر حقوق عالی خود این نکته را دیگر در نظر نمی گیرند)

رنج حقوق خدمه دریایی

رنج حقوق هر شغلی با توجه به نوع آن کار تخمین زده می شود به طور مثال در حوزه نیروهای آشپز کشتی برای هر نفر متفاوت است نمی توان گفت همه به یک رنج حقوق دریافت می کنند زیرا مطمئنا حقوق یک سرآشپز با یک آشپز در نیروی مستقر کشتی متفاوت است.

سابقه کار خدمه کشتی

در برخی از مشاغل داشتن سابقه کاربسیار مهم است مخصوصا در شغل های در حال فعالیت کشتی  و در برخی قسمت ها داشتن مدرک شما را متمایز می کند.

 نداشتن تجربه و سابقه کار در این حوزه می تواند فاجعه بار باشد، حداقل سابقه کاری برای مشاغل کشتی بین 3 تا 5 سال است.

در برخی قسمت ها میتوان فرد بی سابقه به عنوان کارآموز در حوزه مشاغل کشتی در کنار یک فرد سابقه دار گذاشت تا تمام امورات فرد بی تجربه مورد بررسی قرار گیرد تا کارآموز تجربه کاری به دست آورد.

مدرک لازم برای نیروی دریا

مدرک تحصیلی داشتن مهم است اما در برخی مشاغل تجربه داشتن مهم تر است، در شغل های دریایی و کشتی داری مدرک مهندس داشتن مهم و لازمه است به طوری که نمی توان گفت من تجربه دارم پس کافی است زیرا تجربه بدون مدرک تحصیلی در این حوزه ممکن نیست.

اما در برخی دیگر مانند آشپز، در این قسمت نیازمند تجربه است تا مدرک، داشتن مدرک هم کمک می کند اما لازمه نیست ، داشتن سابقه و تجربه کاری فعال  بین 1 تا 3 سال برای یک آشپز در قسمت نیروی لازمه کشتی خوب است.

شهر های استخدامی نیروی کشتی

استخدام در شهر های دارای دریا برای خدمه کشتی بیشتر است اما در شهر های دیگر هم این امکان است زیرا برخی از شرکت های کشتی داری اصلا در شهر های دریایی نیستند. همانند تهران، چندین شرکت دریایی در تهران است در صورتی که تهران شهر دریایی نیست.

نوع قراردادهای نیرو کشتی

قرارداد ها در مشاغل مختلف با توجه به شرایط وزارت کار و محل کار مشخص می شود و قراردادی بین کارفرما و کارمند با تاریخ شروع و پایان ثبت می شود.

اما در مشاغل دریایی به صورت پروژه ای و گاهی طولانی مدت است به طور مثال به یک فرد الکتریشن کار به مدت 6 ماه با حقوق مشخص نیازمند هستند و این موضوع ربطی به محیط کار و وزارت کار ندارد.

متوسط حقوق یک الکتریشن کار در 6 ماه ببین 12 میلیون تا 18 میلیون تومان است که کارفرما با توجه به نیاز خود یک رنجی تایین می کند.

شرایط استخدام نیروی دریا

شرایط استخدام در هر بخشی متفاوت است، به طوری که در بخشی داشتن تجربه و سابقه زیاد ارزشمند تر از داشتن مدرک است.

باید با توجه به زمینه کاری خود ببینید کارفرما نیازمند فرد با تجربه یا فرد تحصیل کرده است.

به طور مثال داشتن مدرک و تحصیلات بالا در بخش مهندس لازم و نیاز است اما در بخش آشپز تجربه و سابقه کاری بسیار مهم تر از داشتن مدرک تحصیلی است.

کانال کاریابی نیرو دریا

انواع مشاغل دریایی در سایت کشتی داران اعم از کارفرما و کارمند ثبت شده اند با جست و جو در بخش مورد نیاز خود می توانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

جویای کار نیروی دریا

بسیاری از مشاغل دریایی می توانند کار آموزهای بی سابقه که می خواهند در زمینه دریایی مشغول کار شوند را دعوت به همکاری کنند تا پس از پایان دوره و کسب تجربه لازم وارد بازار کار شوند.

شرایط لازم برای این کار: داشتن روحیه کار دریایی و پر تلاش بودن است، تجربه در حین کار به دست می آید و می توان در کنار کار به تحصیل نیز ادامه داد.

جویای کار در عسلویه

عسلویه یک شهر دریایی است و بسیاری از افراد ساکن این شهر مشغول کار دریایی هستند با توجه به شناخت خود و زمینه تحصیلی یا سابقه کاری می توانید کاری در حیطه خود پیدا کنید.

آگهی های نیروی دریا

سالانه به فارق التحصیلان رشته دریا افزوده می شود بسیاری جذب شغل مرتبط با مدرک خود و برخی دیگر مشغول کار غیرمرتبط می شوند،چرا؟ چون منبع درست و کارفرما مرتبط با رشته خود را پیدا نمی کنند ، از این رو ما تصمیم به کمک و اتصال کارفرما به کارمند و بلعکس گرفته ایم.

استخدام نیروی دریا 

آگهی های بسیاری در سایت رسمی کشتی داران ثبت شده است که با توجه به شرایط خود می توانید به کارفرمای آگهی دهنده رزومه کاری خود را ارسال نمائید.