favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

لندینگ کرافت

جستجوی پیشرفته
در حال بارگذاری آگهی‌های بیشتر

لندینگ‌کرافت را بشناسید

 حمل و نقل دریایی در توسعه تجارت ایران نقش بسزایی دارد. بیشترین کالاهای وارداتی ایران از طریق حمل و نقل دریایی وارد ایران می شود. از این رو اهمیت شناخت انواع شناورهای دریایی برای ایرانیان زیاد است.

برای حمل کالاهای تجاری و ... از شناورهای مختلفی استفاده می شود یکی از معروف ترین آن ها لندینگ کرافت است.

لندینگ کرافت (Landing craft) نوعی شناور دریایی است. لندینگ کرافت به شناور دریایی معروف است زیرا در گذشته با استفاده از آن نیروهای نظامی را جا به جا می کردند.

باید بدانید این روزها کابرد این نوع شناور بیشتر از گذشته شده است. دولت های مختلف علاوه بر جابه جایی نیروهای نظامی برای واردات و صادرات کالاها از لندینگ کرافت استفاده می کنند.

این روزها لندینگ کرافت یکی از شناورهایی است که نقش مهمی در صنعت آبی ایران و دیگر کشورها دارد.

باید بدانید خرید لندینگ کرافت برای افراد هزینه بسیار بالایی دارد. از این رو بسیاری از افراد و حتی دولت ها اجاره لندینگ کرافت را به خرید آن ترجیح می دهند.

اجاره و چارتینگ لندینگ کرافت کار راحتی نیست. دریانوردانی که قصد چارتینگ لندینگ کرافت را دارند باید به نکات مهم این کار توجه کنند تا دچار اشتباه نشوند.

در این مقاله قصد داریم علاوه بر توضیح مزایا و معایب استفاده از لندیگ کرافت درباره اجاره آن نیز برای خوانندگان عزیز بگوییم.

نکات مهمی که در اجاره لندینگ کرافت باید به آن دقت کنیم چیست؟

ظرفیت

هر لندینگ کرافتی ظرفیت خاصی دارد. اولین نکته ای که دریانوردان برای اجاره لندینگ کرافت باید به آن دقت کنند میزان ظرفیت آن است.

دریانوردان در ابتدا باید ظرفیت بار خود را در نظر بگیرند، سپس برای اجاره شناور مورد نظر خود اقدام کنند تا بعدها دچارمشکلات بزرگ نشوند.

طول و عرض

طول و عرض لندینگ کرافت های مختلف با یکدیگر متفاوت است. مقدار طول و عرض یک لندینگ کرافت در حمل و جابه جایی بارها تاثیر دارد.

با توجه به میزان طول و عرض یک لندینگ کرافت هر باری را نمی توان با آن جابه جا کرد از این رو دریانوردان در هنگام اجاره یک لندینگ کرافت به مقدار طول و عرض آن نیز توجه کافی داشته باشند.

سلامت فنی

سلامت و ایمنی یک لندینگ کرافت بسیار مهم است. وجود هر مشکل فنی در شناور بسیار خطرناک است. به همین دلیل دریانوردان در زمان اجاره یک لندینگ کرافت به طول کامل باید آن را بررسی کنند.

تا زمانی که دریانوردان از سلامت فنی شناور مطمئن نشده اند نباید آن را اجاره کنند زیرا این کار بسیار خطرناک است و خسارت جبران ناپذیری را به خدمه و بارها وارد می کند.

شرکت معتبر

برای اجاره لندینگ کرافت مناسب در ابتدا باید شرکت یا شخص حقیقی موثقی را شناسایی کرد. راه های مختلفی برای شناسایی شرکت های مطمئن وجود دارد یکی از آن ها کشتی داران است.

همه دریانوردان باید توجه داشته باشند که انتخاب شرکت مناسب و معتبر بسیار مهم است. زیرا بعضی از شرکت ها تنها قصد سوءاستفاده و کلاهبرداری از مستاجرها را دارند.

استفاده از لندینگ‌کرافت در ایران

شناورهای لندینگ‌کرافت با وجود مشخصاتی نظیر فرم ساده بدنه، آبخور کم و امکان حمل و نقل انواع بارها، گزینه مناسبی برای شرایط خاص آب‌های کم عمق و بنادر با امکانات کم است. در حال حاضر با شیوع بیماری کرونا در کشورهای عربی، فقط ارسال بار به وسیله لندینگ کرافت را مجاز دانسته و به چنین بارهایی مجوز صادرات می‌دهند. این روش همانطور که گفته شد، هم سرعت حمل و نقل آن سریع‌تر است و هم تخلیه آن راحت‌تر است. همچنین کشورهایی مانند قطر، واردات مواد غذایی به کشورشان را فقط با کانتینرهای یخچالی مجاز می‌دانند. بنابراین این وسیله بهترین گزینه برای حمل این نواع کانتینرهاست.

مزایا  استفاده از لندینگ کرافت‌ها

لندینگ‌کرافت به دلیل تحمل وزن خوبی که دارد، می‌تواند بارهای نسبتاً سنگین را جا به جا کند. برای ارسال محموله با مسافت‌های کوتاه و همچنین برای مسیرهایی مانند رودخانه‌ها و کانال‌ها که کشتی‌ها توانایی عبور از آنجا را ندارند، گزینه مناسب برای حمل بار، لندینگ‌کرافت است. مزیت دیگر استفاده از این وسیله نقلیه، هزینه حمل و نقل که نسبت به کشتی بسیار کمتر است. لازم به ذکر است در صورت استفاده از این وسیله، از شر مشکلات اداری مربوط به باربری خلاص خواهید شد.

لندینگ کرافت

معایب استفاده از لندینگ کرافت چیست؟

استفاده از لندینگ کرافت مزایای زیادی دارد. با این حال نمی توان از بزرگترین نقص آن چشم پوشی کرد.

لندینگ کرافت هیچ اتاق و محفظه مخصوصی برای جایگذاری کالاها ندارد. این موضوع می تواند مشکلات زیادی را برای کالاها ایجاد کند زیرا هیچ راه حفاظتی برای کالاها وجود ندارد.

با این حال بیشتر کالاهای یک لندیگ کرافت با استفاده از سایبان های پلاستیکی پوشانده می شوند تا از خطر باد و باران در امان بمانند.

تفاوت لندینگ کرافت با بارج چیست؟

لندینگ کرافت و بارج دو شناور دریایی هستند که از نظر ظاهری شباهت زیادی به یکدیگر دارند. افرادی که اطلاعات درستی از شناورها ندارند تصور می کنند که این دو کشتی یکی هستند اما این یک تصور اشتباه است. زیرا بارج و لندینگ کرافت تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در ادامه از تفاوت های مهم این دو کشتی برایتان می گوییم.

بارج ها با نیروی یدک کش ها حرکت می کنند اما لندینگ کرافت موتور دارد و با نیروی موتور داخلی خود حرکت می کند.

لندینگ کرافت از نظر ظاهری کوچکتر از بارج است. نکته دیگر اینکه، لندینگ کرافت سرعت بیشتری نسبت به بارج دارد و دریانوردان می توانند مسافت های بسیار طولانی را با لندینگ کرافت طی کنند اما این امکان برای بارج وجود ندارد.

بارج ها تنها برای حمل کالاهای مختلف در جزیره‌ ها رودخانه ها و کانال های دریایی مختلف کاربرد دارند.

چرا طراحی و ساخت لندینگ کرافت در ایران پرطرفدار است؟

  • لندینگ کرافت یکی از مهم ترین شناورهای دریایی در زمینه جا به جایی نیروهای نظامی است. همچنین این کشتی برای حمل کالاهای صادراتی و وارداتی به کار می رود. از انجا که ایران در شمال و جنوب به دریای دسترسی دارد و بسیاری از کالاهای آن از طریق حمل و نقل دریایی به کشور وارد می شوند ساخت و طراحی لندینگ کرافت برای کشور ما اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه طراحی و ساخت لندینگ کرافت فعالیت می کنند که می توانند نیاز دریانوردان ایرانی را به خوبی برطرف کنند.

برای چه کالاهایی از لندینگ کرافت استفاده می‌شود؟

  • جا‌به‌جایی خودرو
  • جا‌به‌جایی مواد فله
  • جا‌به‌جایی ماشین‌آلات سنگین
  • جا‌به‌جایی کامیون ها
  • جابه‌جایی کانتینرهای یخچال‌دار

اجاره لندینگ کرافت در کیش و قشم

کیش و قشم دو جزیره گردشگری ایران هستند که هر ساله افراد زیادی به آن ها سفر می کنند.

بیشتر مسافران از طریق هواپیما به این دو جزیره سفر می کنند اما عده ای نیز ترجیح می دهند با اتومبیل شخصی به کیش و یا قشم بروند.

مسافرانی که با اتومبیل به کیش و قشم سفر می کنند برای عبور اتومبیل خود از دریا باید از لندینگ کرافت کمک بگیرند.

مسافران باید توجه داشته باشند که حمل خودرو با لندیگ کرافت مراحل مختلفی دارد. همچنین آن ها باید هزینه لازم و مدارک مورد نیاز را به همراه خود داشته باشند.

از طرفی تنها در ساعت های محدودی خودروها از دریا به دو جزیره کیش و قشم منتقل می شوند.

افرادی که قصد دارند با خودروی شخصی خود سفر کنند باید تمام این موارد را در نظر بگیرند.

بهترین راه اجاره لندینگ کرافت

دریانوردان برای اجاره لندینگ کرافت می توانند به سایت کشتی داران مراجعه کنند.

سایت کشتی داران بزرگترین مرجع دریانودری در ایران است. شرکت های معتبری در این سایت آگهی خود را ثبت می کنند و فرصت خوبی برای دریانوردان وجود دارد تا بهترین لندینگ کرافت را با بهترین قیمت اجاره کنند.

 

خرید و فروش لندینگ‌کرافت

برای خرید یا فروش لندینگ‌کرافت باید با اهل فن در این زمینه مشورت کرد. با توجه به ظهور استارتاپ‌های تخصصی در صنعت دریایی و مانور کانال‌های تلگرامی و واتساپی که اقدام به درج آگهی خرید یا فروش لندینگ‌کرافت می‌کنند به نظر می‌رسد خرید و یا فروش لندینگ‌کرافت ساده‌تر از گذشته شده باشد.

شما می توانید با داشتن علم کافی و آشنا بودن با لندینگ کرافت اقدام به خرید یا اجاره این نوع کشتی کنید و در سایت کشتی داران چندین مورد موجود در آگهی ها را با یکدیگر مقایسه کنید ، لندینگ کرافت بر اساس اندازه ، سرعت و حداکثر ظرفیت بار از یک یکدیگر متمایز خواهند شد.

سایت کشتی‌داران به عنوان مرجع تخصصی صنعت دریایی کشور در راستای ایجاد بستری امن برای خرید وفروش انواع لندینگ‌کرافت در فضای مجازی گام‌های موثری برداشته است.

لندینگ کرافت

قیمت لندینگ‌کرافت

انواع لندینگ‌کرافت‌ها براساس میزان ظرفیت،طول،عرض و ارتفاع و میزان آبخور قیمت‌گذاری می‌شوند. البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که قیمت‌گذاری انواع لندینگ‌کرافت براساس ظرفیت تعداد کانتینرهایی که می‌گیرد انجام می‌شود.

سایت کشتی‌داران  به عنوان بک مرجع تخصصی در صنعت دریایی،معیارهای مهم و اساسی را برای قیمت‌گذاری انواع لندینگ‌کرافت مشخص کرده است تا فعالان دریایی با حذف واسطه‌ها و بدون پرداخت کمیسیون‌های نامتعارف دلالی دریایی اقدام به خرید یا فروش لندینگ‌کرافت کنند.
ا