favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

کشتی آتشخوار

جستجوی پیشرفته

 اهمیت ویژه کشتی آتش‌خوار در دریاها و اقیانوس‌ها

کشتی آتش‌خوار یا آتش نشانی کشتی است که مملو از مواد قابل اشتعال یا باروت بود که عمداً آن را آتش‌زده و هدایت می کردند (یا در صورت امکان ، اجازه می داد تا به آن هدایت شود) به ناوگان دشمن ، کشتی ها را نابود یا وحشت ایجاد کنند و دشمن را از بین ببرند.

کشتی‌هایی که به عنوان کشتی‌های آتش نشانی در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند یا کشتی‌های جنگی بودند که مهمات آنها کاملاً در نبرد صرف شده بود و یا مازادهایی که قدیمی و فرسوده بودند و یا کشتی های ارزان قیمت ساخته شده برای خاموش شدن ، هدایت به سمت اهداف و سریعاً توسط خدمه رها می شدند. .

کشتی های انفجاری یا "جهنم سوزها" نوعی تغییر در کشتی آتش نشانی بودند که قصد داشتند با منفجر شدن در مجاورت کشتی های دشمن خسارت وارد کنند.

قدیمی ترین استفاده از کشتی آتش نشانی در چین باستان در نبرد صخره های سرخ در رودخانه یانگ تسه بود که هوانگ‌گای با یک کشتی آتش نشانی پر از دسته های شعله ور ، نی‌خشک و روغن چرب به نیروهای دریایی کائو کائو حمله کرد.

کشتی های آتش نشانی در جنگ کیپ بن (468) توسط قاطعانه و ندال ها علیه ارمادی که توسط امپراتوری روم شرقی ارسال شده بود ، استخدام شدند.

اختراع آتش یونان در سال 673 باعث افزایش استفاده از کشتی های آتش نشانی شد ، در ابتدا توسط یونانی ها و پس از آن توسط سایر کشورها به دلیل دستیابی به راز ساخت این ماده. در سال 951 و دوباره در سال 953 ناوگان روسی به سختی از کشتی های آتش نشانی نجات یافتند.

تجهیزات مورد استفاده در کشتی آتش‌خوار

تجهیزات مورد استفاده آتش‌نشانی در کشتی آتش‌خوار شامل موارد زیر است:

1- سنگر بازدارنده آتش: کلاس‌های مختلفی از سنگر مانند کلاس A ، کلاس B و کلاس C در کشتی برای ساخت سنگ بند در مناطقی مانند محل اقامت ، فضای ماشین آلات ، اتاق پمپ و غیره استفاده می شود. برای مهار یا محدود کردن گسترش آتش در مناطق حساس.

2- درب های آتش نشانی: درب های آتش نشانی در دریچه ضد حریق نصب می شوند تا دسترسی از همان محل را فراهم کنند. آنها درب هایی از نوع خود بسته و بدون ترتیب چسب هستند.

3- میراگرهای آتش: میراگرها در سیستم تهویه محل نگهداری بار ، موتورخانه ، محل اسکان و غیره ارائه می شوند تا مانع اکسیژن رسانی بیش از حد به آتش شوند. برای این کار لازم است که موقعیت باز و خاموش به طور واضح برای میراگرهای آتش مشخص شود.

4- پمپ های آتش‌نشانی: طبق مقررات ، یک کشتی آتش‌خوار باید دارای پمپ آتش نشانی اصلی و یک پمپ برق اضطراری از نوع و ظرفیت تأیید شده باشد. محل پمپ آتش اضطراری باید خارج از فضایی باشد که پمپ آتش نشانی اصلی در آن قرار دارد.

5- لوله و شیر اصلی: آتش لوله اصلی که به پمپ آتش نشانی اصلی و اضطراری متصل است باید از نوع و ظرفیت تأیید شده باشد. شیرهای عایق و تسکین دهنده باید در خط تهیه شوند تا از فشار بیش از حد یکسان جلوگیری شود.

6- شیلنگ آتش نشانی و نازل: از شیلنگ های آتش نشانی با طول حداقل 10 متر در کشتی ها استفاده می شود. تعداد و قطر شیلنگ ها توسط جامعه طبقه بندی تعیین می شود. نازل با قطر 12 متر ، 16 متر و 19 متر در کشتی از نوع دو منظوره که به حالت جت و اسپری است.

7-   Hyd هیدرانت های آتش نشانی: شیلنگ های آتش نشانی به شیرهای آتش نشانی متصل می شوند که منبع تأمین آب از آنها کنترل می شود. آنها از مواد بازدارنده گرما تشکیل شده اند تا از دماهای زیر صفر کمترین تأثیر را داشته باشند و همچنین اطمینان حاصل کنند که شیلنگ ها به راحتی با آنها متصل می شوند.

8- خاموش کننده های قابل حمل: کپسول های آتش نشانی قابل حمل CO2 ، فوم و پودر شیمیایی خشک در فضاهای اقامتی ، عرشه و ماشین آلات همراه با تعداد اضافی قطعات ارائه شده در این آیین نامه ارائه می شوند.

9- سیستم اطفا Fire حریق ثابت: از CO2 ، فوم و آب در این نوع سیستم ها استفاده می شود که در مکان های مختلف کشتی نصب می شود و از خارج از فضای کنترل می شود تا محافظت شود.

10- سیستم گاز بی اثر: سیستم گاز بی اثر در تانکرهای روغن 20000 dwt و بالاتر و آنهایی که مجهز به شستشوی روغن خام هستند ، ارائه می شود. سیستم IG برای محافظت از فضای بار در برابر خطرات آتش سوزی است.

11- آشکارسازها و دزدگیرهای آتش نشانی: سیستم های تشخیص و اعلام حریق در منطقه بار ، محل اسکان ، مناطق عرشه و ماشین آلات همراه با سیستم هشدار نصب می شوند تا هرچه زودتر از هرگونه آتش سوزی یا دود مطلع شوند.

12- سیستم خاموش و متوقف کردن از راه دور: خاموش کردن ایستگاه از راه دور به تمام خطوط سوخت از مخازن روغن سوخت و گازوئیل در فضای ماشین آلات ارائه می شود و این کار با دریچه های بسته شدن سریع انجام می شود. سیستم توقف از راه دور همچنین برای متوقف کردن ماشین آلات مانند پمپ های سوخت ، دستگاه تصفیه ، فن های تهویه ، دیگ بخار و غیره در صورت آتش سوزی در موتورخانه یا قبل از تخلیه سیستم اطفا حریق ثابت در E / R ارائه شده است.

13- از EEBD  (دستگاه تنفس اضطراری فرار) برای فرار از اتاقی که در آتش است یا پر از دود است ، استفاده می شود. مکان و قطعات یدکی همان باید مطابق با الزامات ذکر شده در کد FSS باشد.

14- Fire Fighter’s Outfit  (لباس آتش نشان برای مبارزه با آتش در کشتی ساخته شده از مواد بازدارنده آتش از نوع تأیید شده استفاده می شود. برای یک کشتی باری حداقل 2 لباس و برای کشتی مسافری حداقل 4 لباس باید در کشتی وجود داشته باشد.)

15- اتصال بین المللی ساحل (ISC): ISC برای اتصال آب ساحلی به سیستم کشتی برای مقابله با آتش هنگامی که سیستم پمپ آتش نشانی کشتی کار نمی کند و در اسکله بندر ، خاموش یا خشک است استفاده می شود. اندازه و ابعاد برای تمام کشتی استاندارد است و حداقل یک کوپلینگ با واشر باید در کشتی وجود داشته باشد.

16- وسایل فرار: مسیرها و معابر فرار باید در مکان های مختلف کشتی همراه با نردبان و تکیه گاه های منتهی به مکان امن ارائه شود. اندازه و مکان مطابق مقررات طراحی شده است.

کشتی آتشخوار

خریدوفروش کشتی آتش‌خوار

برای خرید یا فروش انواع کشتی آتش‌خوار باید با کمپانی‌های بزرگ کشتی‌سازی وارد مذاکره شد زیرا این نوع کشتی برای اطفاء حریق در محیط دریا شامل آتش سوزی کشتی ها و سکو ها بکار می رود.

در حقیقت این شناور دارای پمپ های متعدد و بسیار قوی است به گونه‌ای که می‌تواند آب دریا را مکش کرده و تا ارتفاع زیادی پرتاب کند.

در واقع کشتی آتش‌خوار جز شناور های خدمات بندری محسوب می‌شود.

البته نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که با ظهور استارتاپ‌ها،کانالهای تلگرامی و واتساپی می‌توان اقدام به خرید یا فروش انواع کشتی آتش‌خوار کرد.

سایت کشتی‌داران به عنوان یک مرجع تخصصی در فضای مجازی می تواند به خریداران و فروشندگان انواع کشتی آتش‌خوار در بنادر شمالی و جنوبی کشور کمک کند.

 پیج اینستاگرام سایت کشتی‌داران بیش از 80 هزار دنبال‌کننده دریایی دارد که می‌تواند به فعالان صنعت دریایی کشور برای پیدا کردن کشتی آتش‌خوار مورد انتظار خودشان مانند یک  بازوی اجرایی مهم عمل کند.

کشتی آتش نشان

قیمت کشتی‌ آتش‌خوار

معیار قیمت‌گذاری برای کشتی آتش‌خوار با توجه به ویژه بودن این شناور بسیار اهمیت دارد.

استفاده از نوع ادوات آتش‌نشانی برای خاموش کردن شناورهای در حال سوختن و یا اتفاق‌های دریایی در کشتی آتش‌خوار برای قیمت گذاری روی این کشتی بسیار موثر است.

نوع و قدرت موتور به همراه طول،عرض و ارتفاع را می‌توان به عنوان مشخصه‌های اصلی کشتی آتش‌خوار برای قیمت‌گذاری عنوان کرد.

سال ساخت،پرچم کشور ثبت شده به همراه تجهیزات اضافی که در کشتی آتش‌خوار استفاده می‌شود را می‌توان به عنوان معیارهای مهم و اصلی برای قیمت گذاری روی انواع کشتی آتش‌خوار عنوان کرد.

سایت کشتی داران به عنوان مرجع تخصصی  و یک استارتاپ دریایی به فعالان این حوزه می‌تواند برای قیمت‌گذاری روی انواع کشتی آتش‌خوار متناسب با امکانات این کشتی کمک کند.

ظهور کانال‌های تلگرامی و واتساپی توام با استارتاپ‌های تخصصی دریایی می‌تواند در قیمت‌گذاری انواع کشتی آتش‌خوار موثر باشد.