favicon-96x96
جستجوی پیشرفته
دسته بندی ها
شهر ها
محدوده قیمت
قیمیت توافقی
سایر موارد
آگهی دارای تصویر
آگهی ویژه
فوری

تعمیر موتور دیزلی کشتی

کشتیرانی همه‌ی آگهی‌ها خدمات دریایی تعمیر موتور دیزلی کشتی
جستجوی پیشرفته

موتور دیزل موتور درون‌ سوز است یعنی  در آن از چرخه دیزل برای به حرکت درآوردن استفاده می‌شود. تفاوت اصلی آن با دیگر موتورهای ساخته و تولید شده استفاده از احتراق در اثر تراکم است. در این گونه ساختارها عمل انفجار صورت نمی‌گیرد، بلکه مخلوط سوخت و هوا در اثر تراکم بسیار بالا بدون اعمال جرقه‌ فشرده می‌شوند و دور اصلی این انفجار داخلی بر خلاف موتورهای بنزین سوز ۱۰۰۰ دور در دقیقه محاسبه و اعمال  می‌گردند.

انواع موتور های دریایی

موتور های دریایی قابل استفاده در کشتی بسیار زیاد هستند اما به انتشار اطلاعات عمومی برخی موتور های مورد استفاده بیشتر می پردازیم:

 • موتور های کم سرعت
 • موتور های SULZER RTA
 • موتور MAN-B & WMC
 • موتورهاي  MAN-B & WKEF
 • موتورهاي SULZER RND
 • موتورهاي DOXFORD J
 • موتورهاي با سرعت بالا و متوسط
 • موتورهاي MAN-B & WL58/64
 • موتورهاي  SULZER ZA 40 S
 • موتورهاي SMIT PIELSTICK PC 2-6 VEE

موتور دیزلی چیست ؟

موتور دیزل یکی از موتور های قابل استفاده در کشتی با محوریت کار بیشتر و کاربرد بهتر است. این موتور بر خلاف موتور بنزینی هزینه کمتری دارد و عمر بیشتری دارد برای همین علت بیشتر موتور های کشتی ها از موتور دیزل ساخته شده اند تا مقرون به صرفه باشد و نیاز هزینه جانبی کمتری را شامل شود. همین موتور های دیزل انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند، به طور مثال موتور دیزل 14 سیلندر مخصوص کشتی های بسیار بزرگ و سنگین است. با همین توضیح می توان دریافت که موتور دیزل کشتی باربری با یک کشتی مسافری بسیار متفاوت است.

موتور های دیزلی عظیم

کاربرد موتور دیزلی

سیکل کاری یک موتور دیزلی به 4 دسته مجزا و اصلی تقسیم می شود که برای موتور های چهارزمانه هستند:

 • زمان تنفس

سوپاپ تخلیه هوا بسته ‌است و سوپاپ هوا باز شده است یعنی پیستون از بالاترین مکان حیات خود از نقطه مرگ بالا به طرف پایین‌ترین مکان حیات خود در سیلندر، به نقطه مرگ پایین حرکت میتواند بکند.

 • زمان تراکم

تراکم زیاد حرارت هوای داخل سیلندر به شدت شیوع یافته و به حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. (بالاترین نقطه جوش برای دمای داخل سیلندر)

 • زمان قدرت

پس از خاتمه تزریق سوخت گازوئیل عمل سوختن تا حدود دو سوم از زمان قدرت، ادامه پیدا می‌کند.

 • زمان تخلیه

در پایان پیستون یکبار دیگر به طرف پایین یعنی صفر حرکت می‌کند و با شروع زمان تنفس سیکل جدیدی آغاز و به سمت صد زمان مرگ، حرکت می‌ نماید.

همچنین خصوصیات مجزایی برای موتور های دوزمانه هستند که شامل:

 1. زمان اول
 2. زمان دوم

هستند که اگر بخواهم توضیح مختصری به شما بدهم،پیستون از نقطه ددلاین صفر یعنی پایین به طرف صد یعنی بالا و تا نقطه ای که به نتیجه یعنی مرگ بالا، حرکت می‌کند. در این زمان پیستون پس از عبور از جلو مجاری تنفس هوای تازه را تا حد معینی متراکم می‌سازد. در طول این زمان سوپاپ تخلیه که در قسمت فوقانی سیلندر و در داخل سرسیلندر قرار داده شده کماکان بسته مانده ‌است و بعد در انتهای زمان اول مقداری سوخت روغنی مثلا گازوئیل  به صورت پودر شده به درون هوای متراکم شده و بسیار داغ موجود در محفظه احتراق پاشیده می‌شود و ذرات سوخت آتش میگیرد و می سوزد. فشار زیاد گازهای محترق شده پیستون را به طرف پایین فشار می دهد. پیستون در مسیر حرکت روبه پایین خود جلو مجاری تنفس هوای تازه را باز می‌کند. در این موقع هوای تازه به شدت زیاد وارد سیلندر می‌گردد. در همین حال سوپاپ تخلیه نیز باز می‌گردد و گازهای حاصل از احتراق بوسیله هوای تازه از سیلندر خارج می‌گردند. پس از رسیدن پیستون به نقطه مرگ پایین سیکل جدیدی آغاز می‌شود. نقطهٔ مرگ بالا همان T.D.C است و نقطهٔ مرگ پائین همان  B.D.C که زمان پایان کار و نتیجه نهایی است.

قیمت موتور دیزل

قیمت این گونه محصولات ثابت نبوده و بر اساس نو و دست دوم بودن همچنین شرایط کارکرد و نوع آنها متفاوت است و برای اطلاع از قیمت آنها باید با فروشنده ارتباط برقرار نمائید که در بخش موتور های دیزلی برخی فروشنده ها و خریدار ها ثبت آگهی کرده اند برای مشاهده به بخش تعمیر موتور های دیزلی از بخش خدمات مراجعه نمائید.

تعمیر موتور دیزلی

برای تعمیر موتور های دیزلی باید از فرد متخصص آن استفاده نمود والا ممکن است مشکلات جدی رخ دهد. کار فرد عادی نبوده و احتمال به وجود آوردن خرابی بیش از اندازه افزایش می یابد.

عیب یابی موتور دیزلی

در قدیم برای عیب یابی موتور های بزرگ آن را گشوده و مشکل را پیدا می کردند و این کار زمانبر و بسیار هزینه بر بود، اما این روز ها از دسگاه عیب یابی استفاده می شود تا مقرون به صرفه و از لحاظ زمانی به حداقل برسد.

از این رو افراد بسیار ماهری قادر به انجام این کار هستند که اغلب آنها آگهی خود را در خصوص تعمیر موتور های دیزلی در سایت کشتی داران ثبت کرده اند با مراجعه به بخش تعمیر موتور های دیزلی میتوانید آنهارا مشاهده کرده و برای پیشنهاد همکاری با آنها ارتباط برقرار نمائید.

تعمیر موتور دیزلی کشتی

استخدام تعمیرکار موتور دیزلی

برای تامین نیروی متخصص جهت تعمیر موتور های دیزل کشتی داران ثبت آگهی کرده و در اسرع وقت کارفرما با شما ارتباط برقرار خواهد کرد و همچنین شما میتوانید برای آگهی های درج شده توسط کارفرما تیکت ارسال نمائید.

آگهی استخدام تعمیرکار موتور دیزلی

آگهی های استخدامی در سایت کشتی داران همگی پس از بررسی و صحت در سایت قرار میگیرند از این رو می توانید پس از مشاهده آگهی ها و سنجش با نیرو و خواسته خود به کارفرما پیام داده و پیشنهاد همکاری داشته باشید.

تعمیرات فنی و مهندسی موتور دیزلی

برای تعمیرات اساسی باید از افراد خبره و با تجربه استفاده نمائید در غیر این صورت مشکلات فاجعه باری میتواند رخ دهد پس برای جلوگیری از این اتفاق و خطرات غیر قابل جبران از افراد با سابقه استفاده نماید.

انواع موتور دیزل

موتور درون سوز، موتور ژنراتور، موتور تی یو پی اس ای و بسیاری موتور های دیگر که هر کدام کاربرد و استفاده خد را در صنعت دارند.

بزرگ ترین موتور دیزلی دنیا ۱۴ سیلندر دو زمانه  RTA96، بیش از ۲۳۰۰ تن به وزن Emma Maersk اضافه کرده و برای به حرکت در آوردن اژدهای دریایی، با سرعت ۱۰۲ دور در دقیقه حرکت می کند و این بزرگ ترین ثبت جهانی تا کنون است.

خرید موتور دیزلی

پیش از خرید موتور های دیزلی باید لیستی از نیازمندی های خود تهییه نمائید تا با توجه به نیاز خود موتور مناسبی را انتخاب کنید، پس از تهییه لیست می توانید با برقراری ارتباط با افراد آگهی دهنده در خصوص فروش موتور های دیزلی انتخاب مقرون به صرفه و مفیدی داشته باشید. برای این کار میتوانید از بخش خدمات با مشاهده تعمیر موتور های دیزلی آگهی مناسب با نیاز خود را مشاهده نمائید.

فروش موتور های دیزلی

اگر صاحب موتور های کشتی دیزلی هستید و قصد فروش موتور دیزلی را دارید با درج آگهی در سایت کشتی داران می توانید خریدار مناسب واقعی را پیدا نموده و فرایند فروش خود را به پایان برسانید.

تعمیرات موتورهای دیزلی دریایی

تعمیرات موتور های دیزل دریایی خود یک رشته دانشگاهی است که دانشجویان فارق التحصیل شده در این رشته پس اتمام دوره کاراموزی خود در این رشته به عنوان کاراموز در بخش های مختلف می توانند اغلب در همان بخش کاراموزی رفته به کار مربوطه مشغول شوند و یا با داشتن مدرک پایان دوره به بخش های مختلف مراجعه کرده و درخواست کار ارسال نمایند.